Aktualita
22
červen
2022

Nový ročník začneme doma s Bohemkou!


Ve středu byl rozlosován nový soutěžní ročník FORTUNA:LIGY 2022/2023! Do úvodního ligového dějství vstoupíme koncem července doma na Střelnici proti Bohemians Praha 1905.

Nový ligový ročník startuje o víkendu 30. - 31. července a začínat budeme na domácím stadionu proti Bohemians Praha 1905. Přesné termíny zápasů se budou vždy upřesňovat v předstihu s ohledem na zařazení do TV přenosů. Celý rozpis FORTUNA:LIGY 2022/2023 najdete zde na našem webu

"Samozřejmě je dobré začínat před domácím publikem. Potřebujeme ligu dobře začít, abychom se chytili. Musíme se co nejlíp připravit tak, abychom zápas zvládli a soutěž dobře odstartovali. Teď se to těžko hodnotí, v týmech nastalo plno změn," říká k losu ligy trenér Jablonce David Horejš. 

Součástí losovacího aktivu bylo také zasedání Ligového grémia, kde se schvalovaly změny v Rozpisu soutěží a volili se noví členové do orgánů LFA. Po sestupu ústeckého klubů z druhé nejvyšší soutěže opustil po dlouhých letech roli místopředsedy Ligového výboru za F:NL Petr Heidenreich. Jeho pozici zaujal František Jura z klubu 1.SK Prostějov, který zvítězil ve volbě mezi delegáty druhé nejvyšší soutěže. Stejný důvod vedl ke změně na pozici člena Kontrolního výboru LFA za FORTUNA:LIGU, kde Petra Horta ze sestupující Karviné nahradil nově zvolený zástupce Hradce Králové pan Richard Jukl.

Zástupci klubů potom jednoznačně odhlasovali změny v Rozpisu celostátních soutěží, které reagují na sportovní vývoj v nejvyšších patrech českého klubového fotbalu. S ohledem na již tři B týmy mezi družstvy druhé nejvyšší soutěže se kluby usnesly na podrobných pravidlech pro možné varianty v systému postupu a sestupu mezi první a druhou nejvyšší soutěží. Opatření v ligových normách budou nově korigovat případy, kdy by některý z rezervních týmů skončil v konečné tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na některé z prvních tří příček. V principu „B“ družstva umístěná na prvních třech místech se až na několik výjimek do konečného pořadí pro účely postupu do FORTUNA:LIGY nebo účasti v baráži nezapočítávají.

Dalšími změnami v Rozpisu celostátních soutěží bude také zrušení možnosti „vykoupení“ z trestu pro hráče či funkcionáře za opakované žluté karty po skončení základní části FORTUNA:LIGY. Žluté karty si nově budou hráči přenášet do nadstavbové části nejvyšší soutěže s tím, že pokud hráč obdrží v 30. kole čtvrtou, osmou, dvanáctou atd. žlutou kartu, tak obdrží zákaz startu v úvodním kole FINÁLE FORTUNA:LIGY. I nadále bude platit, že hráči a funkcionáři dostanou trest na jedno utkání za každé čtvrté napomenutí v sezóně.

Ve FORTUNA:LIZE budou mít trenéři od sezóny 2022/23 možnost pro povolených pět střídání využít nově až 11 náhradníků na rozdíl od obvyklého počtu sedmi hráčů v minulých letech. Kluby si schválily zajímavou novinku po vzoru některých zahraničních soutěží a také poté, co některé prvoligové kluby musely zainvestovat do vybavení stadionu a zvětšit prostor laviček pro náhradníky a příslušníky družstev. To je také důvodem, proč změna letos nemohla být zavedena i pro druhou nejvyšší soutěž.

Vedle několika dalších drobných úprav ligových norem se kluby také shodly na zpřesnění organizačních pravidel pro vstup členů vedení klubů a jiných osob nezúčastněných na samotném utkání do prostoru hřiště. Nově bude jejich pohyb omezen tak, aby nevstupovali do prostoru hřiště v čase deseti minut před začátkem utkání, po dobu celého zápasu až do uplynutí pěti minut po jeho skončení.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.