Nejstarší dorost přesvědčivě zvítězil s Litvínovem

Jablonecký nejstarší dorost podal ve třetím soutěžním zápase přesvědčivý výkon a zvítězil s Litvínovem vysoko 9:0.

ČL, Kolo: 2, Datum: 22.8.2021

FA Jablonec - FŠ Litvínov 9:0 (5:0)

Sestava FA Jablonec: Yerasov – Jodas, Malý, Chládek, Šebek (73. Ryml) – Werani, (62. Gaši), Kubín (62. Kubát), Linhart, Stibor – Plechatý (73. Hanzliček), Jandura T. (46. Jandura D.)

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 8. a 50. Jodas, 11. a 37. Plechatý, 13. Werani, 34. Šebek, 49. Jandura D., 80. Linhart, 83. Gaši

Sestava soupeř: Kuchař – Michna (56. Polák), Charamza, Řepa, Dargaj – Peca (78. Janich), Dupák, Kotalík D., Vošahlík (70. Nguyen) – Vácha (56. Baláž), Kotalík J.

Branky soupeř: -

Hřiště/povrch: Jablonec nad Nisou - Mozartova (tráva)

Rozhodčí: Pekař, Ježek, Nestler

Komentář: V prvním domácím vystoupení se ve 2. kole České ligy střetl starší dorost Jablonce s týmem FŠ Litvínov a přesvědčivé zvítězil 9:0 (5:0). Jablonec se brzy ujal tříbrankového vedení a druhý poločas zahájil rovněž dvěma rychlými brankami.

Skóre otevřel v 8. minutě Jodas hlavou po rohu Linharta zprava. V 11. minutě zvýšil Plechatý po průniku pravou stranu a střele po zemi do sítě. Ve 13. minutě přidal třetí branku Werani, jemuž na gól přihrál Plechatý zleva. Z jednoho dalších rohů dal Šebek v 34. minutě hlavou čtvrtý gól. 37. minuta přinesla pátý gól v brance hostů z kopačky Plechatého. Litvínov se k určité možnosti dostal až ve 41. minutě, ale střelu z trestného kopu lapil Yerasov.

Zkraje druhého poločasu ve 49. minutě na 6:0 posunul skóre Daniel Jandura. V další minutě to bylo 7:0 zásluhou Jodase. Hosté v 75. minutě měli možnost z rohového kopu z levé strany, ale na zadní tyči míč trefený hlavou mířil vedle. V 80. minutě pálil zblízka Linhart po přihrávce Gašiho – 8:0. Účet zápasu uzavřel pak v 83. minutě sám Gaši. Příležitost vstřelit čestný úspěch měli hosté minutu před koncem, ale ránu z trestného kopu Jakuba Kotalíka mířící pod břevno Yerasov vytěsnil nad branku.

Sestavil: Pavel Bursa