červenec

Matěj Končal je hráčem Jablonce!

Mladý křídelní hráč Matěj Končal předvedl své kvality v přípravných utkáních během letní přípravy a uzavřel smlouvu s naším klubem. Přichází tak na přestup z plzeňské Viktorie.

Bývalý mládežnický český reprezentant vyrostl fotbalově v líhni plzeňského klubu. Už před čtyřmi roky se tam jako velký talent stěhoval do kabiny prvního mužstva. Premiéru v nejvyšší české soutěži si odbyl na konci sezóny 2012/13. Ve Viktorii se ale dosud výrazněji neprosadil a minulé sezóny strávil na hostováních v různých klubech první či druhé nejvyšší soutěže.

Nejprve putoval do Varnsdorfu, kterému v deseti zápasech na podzim 2013 pomohl i jedním gólem. Nadějný fotbalista pak v jarní části zůstal v Plzni a dokonce naskočil v závěru odvety osmifinále Evropské ligy proti Olympique Lyon. Vedle toho si připsal dalších pět startů v Gambrinus lize a proti Teplicím dokonce poprvé skóroval v nejvyšší české soutěži. Před jarní částí sezóny 2014/15 odešel na další hostování do Mladé Boleslavi, kde naskočil do sedmi ligových utkání a v létě 2015 zase do Příbrami, kde si připsal devět startů. Po posledním návratu do mateřského klubu před půl rokem odehrál pouze dvě utkání MOL Cupu.

Končal patří k rychlonohým, dynamickým krajním hráčům, nejčastěji nastupuje na levém kraji obrany či zálohy a po přestupu do Jablonce uzavřel smlouvu na tři roky do 30. 6. 2019.

Profil Matěje Končala

Post: krajní záložník