Aktualita
15
červenec
2016

Matěj Končal je hráčem Jablonce!


Mladý křídelní hráč Matěj Končal předvedl své kvality v přípravných utkáních během letní přípravy a uzavřel smlouvu s naším klubem. Přichází tak na přestup z plzeňské Viktorie.

Bývalý mládežnický český reprezentant vyrostl fotbalově v líhni plzeňského klubu. Už před čtyřmi roky se tam jako velký talent stěhoval do kabiny prvního mužstva. Premiéru v nejvyšší české soutěži si odbyl na konci sezóny 2012/13. Ve Viktorii se ale dosud výrazněji neprosadil a minulé sezóny strávil na hostováních v různých klubech první či druhé nejvyšší soutěže.

Nejprve putoval do Varnsdorfu, kterému v deseti zápasech na podzim 2013 pomohl i jedním gólem. Nadějný fotbalista pak v jarní části zůstal v Plzni a dokonce naskočil v závěru odvety osmifinále Evropské ligy proti Olympique Lyon. Vedle toho si připsal dalších pět startů v Gambrinus lize a proti Teplicím dokonce poprvé skóroval v nejvyšší české soutěži. Před jarní částí sezóny 2014/15 odešel na další hostování do Mladé Boleslavi, kde naskočil do sedmi ligových utkání a v létě 2015 zase do Příbrami, kde si připsal devět startů. Po posledním návratu do mateřského klubu před půl rokem odehrál pouze dvě utkání MOL Cupu.

Končal patří k rychlonohým, dynamickým krajním hráčům, nejčastěji nastupuje na levém kraji obrany či zálohy a po přestupu do Jablonce uzavřel smlouvu na tři roky do 30. 6. 2019.

Profil Matěje Končala

Post: krajní záložník

Datum narození: 8. 12. 1993

Výška: 180 cm

Váha: 70 kg

Předchozí klub: FC Viktoria Plzeň

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.