březen

Majitel se dohodl s hráči na snížení platových nároků

Majitel klubu Miroslav Pelta došel v jednáních s hráči ke vzájemné dohodě na snížení platových nároků v situaci, kdy Českou republiku sužuje epidemie koronaviru a sponzoři sportu teď omezili své výdaje na financování.

Složitá jednání v aktuální situaci vyvolala skutečnost, že společnosti, které financují profesionální sport a zejména fotbal, mají při epidemii koronaviru existenční potíže a starají se momentálně hlavně o své zaměstnance a svou budoucnost.

"My sami hráči to vnímáme tak, že je potřeba klubu nějakým stylem pomoct. Každý se stará sám o sebe, ale musí koukat i na ostatní. Po domluvě s prezidentem jsme přišli s nějakým návrhem, když se teď nehraje a trénuje se individuálně, tak aby se zredukovaly naše finance. A tím bychom ulehčili trochu rozpočtu a fungování klubu. Určitě to každý vnímá tak, že bychom nechtěli, aby v Jablonci fotbal skončil nebo aby klub měl problémy kvůli tomu, že v uvozovkách „teď nehrajeme, ale bereme pořád peníze“," komentuje dohodu kapitán týmu Tomáš Hüsbchman.

„V tuto chvíli, kdy se nehraje liga a společnosti, které sponzorují sport a hlavně fotbal, mají své vlastní potíže, aby vůbec mohly nějakým způsobem fungovat, se výrazně omezil přísun financí do profesionálního sportu. Majitel klubu Miroslav Pelta jednal s hráči, aby se společně dohodli na úpravě stávajících platových nároků. Pro klub je důležité, že došli ke vzájemné shodě a klubu to v následujících měsících výrazně pomůže. Velmi si ceníme přístupu hráčů, kteří vnímají tuto situaci a snaží se klubu pomoct také touto formou,“ dodává mluvčí klubu Martin Bergman.

Společně to zvládneme!