Aktualita
24
březen
2020

Majitel se dohodl s hráči na snížení platových nároků


Majitel klubu Miroslav Pelta došel v jednáních s hráči ke vzájemné dohodě na snížení platových nároků v situaci, kdy Českou republiku sužuje epidemie koronaviru a sponzoři sportu teď omezili své výdaje na financování.

Složitá jednání v aktuální situaci vyvolala skutečnost, že společnosti, které financují profesionální sport a zejména fotbal, mají při epidemii koronaviru existenční potíže a starají se momentálně hlavně o své zaměstnance a svou budoucnost.

"My sami hráči to vnímáme tak, že je potřeba klubu nějakým stylem pomoct. Každý se stará sám o sebe, ale musí koukat i na ostatní. Po domluvě s prezidentem jsme přišli s nějakým návrhem, když se teď nehraje a trénuje se individuálně, tak aby se zredukovaly naše finance. A tím bychom ulehčili trochu rozpočtu a fungování klubu. Určitě to každý vnímá tak, že bychom nechtěli, aby v Jablonci fotbal skončil nebo aby klub měl problémy kvůli tomu, že v uvozovkách „teď nehrajeme, ale bereme pořád peníze“," komentuje dohodu kapitán týmu Tomáš Hüsbchman.

„V tuto chvíli, kdy se nehraje liga a společnosti, které sponzorují sport a hlavně fotbal, mají své vlastní potíže, aby vůbec mohly nějakým způsobem fungovat, se výrazně omezil přísun financí do profesionálního sportu. Majitel klubu Miroslav Pelta jednal s hráči, aby se společně dohodli na úpravě stávajících platových nároků. Pro klub je důležité, že došli ke vzájemné shodě a klubu to v následujících měsících výrazně pomůže. Velmi si ceníme přístupu hráčů, kteří vnímají tuto situaci a snaží se klubu pomoct také touto formou,“ dodává mluvčí klubu Martin Bergman.

Společně to zvládneme!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.