Kluci to dnes odjezdili, chválil Frťala

FC Hradec Králové FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 2. kolo so 6. 8. 2016, 17:00

Spokojený byl po skončení zápasu s Hradcem Králové jablonecký lodivod Zdenko Frťala. Co zaznělo na pozápasové tiskové konferenci po vítězství Jablonce 2:1?

Hradecký kouč Milan Frimmel i přes porážku svého týmu hodnotil utkání pozitivně. „Začali jsme dobře, byli jsme aktivní, ale vydrželo nám to jen první čtvrthodinu. Hlavním důvodem naší porážky byly naše lehké ztráty míče, tím se hosté dostávali do hry. Jablonec je silný ze vzduchu a brzy po poločase jsme ze standardky dostali druhý gól a to bylo zřejmě zlomové. Gól v závěru už přišel pozdě. Dneska jsme prohráli, ale se vztyčenou hlavou. Nemáme se za co stydět, naopak máme na co navázat v dalších zápasech,“ řekl kouč Východočechů na tiskové konferenci.

S prostředím na mladoboleslavském stadionu byli Votroci spokojeni. „Doma nejsme, azyl jsme přijali jako fakt. Domácí prostředí to není, naši fanoušci za námi ale přijeli a byli slyšet a za to jim patří dík,“ uzavřel hodnocení z hradecké strany Frimmel.

Jablonecký lodivod Zdenko Frťala přišel na tiskovou konferenci spokojený. „Před zápasem nás media pasovala do role favorita, ale my jsme viděli v minulém týdnu Hradec na Bohemians, kde jejich hráči předvedli výborný výkon. Upozorňoval jsem své svěřence na jejich přednosti. Jsem rád, že jsme i s rozestavením, s kterým jsme do zápasu šli, otupili jejich největší zbraně. Kromě gólu jsme Hradec do ničeho nepustili. Poslední čtvrthodina byla z naší strany trochu hektická, nedokázali jsme podržet míč a dostali jsme Hradec na koně. Ale nakonec jsme to cenné vítězství udrželi. Jsou to plusové body, ikdyž Votroci hrají své zápasy teď v Mladé Boleslavi,“ hodnotil cenné vitězství jablonecký kouč, který na Hradec vyrukoval s tříobráncovým systémem. „Bylo to ušité na soupeře. Chceme mít zažitých více systémů a občas je použít. Tento systém jsem praktikoval už ve Varnsdorfu. V některých zápasech si to soupeř vyžaduje, potřebovali jsme zdvojit rychlé kraje soupeře. Na začátku nám to chvíli trvalo, ale kluci to odjezdili,“ pochvaloval si Frťala dalšího plného bodového zisku.