Kluci pracují velmi dobře, pochvaluje si Horejš

Pod bedlivým dohledem nového jabloneckého kouče Davida Horejše se hráči pilně připravují na novou ligovou sezonu. V jaké části přípravy se Jablonec nachází a jak je nový kouč spokojen s hráči a přístupem?

Tým má za sebou první fázi přípravy, která se především soustředila na kondici. Jak jste prozatím spokojen?

Spokojeni jsme. V Břízkách jsme měli skvělé podmínky k přípravě. Hřiště bylo skvělé, stejně jako podmínky v okolí i výběhy do terénu. Servis, který jsme tam měli byl na vysoké úrovni a za to bych chtěl ještě zpětně poděkovat.

Tento týden už jsme na Střelnici. Přístup hráčů je dál velice dobrý. Máme tam pár drobných starostí, vypadli nám totiž z tréninku Miloš Kratochvíl, Patrik Haitl a David Štěpánek. Ale jinak jsme kompletní, hráči drží, a za to jsem rád. Daří se nám plnit a dostat do kluků věci, které jsme chtěli. Tento a ještě začátek příštího týdne nás ještě čeká nabírání kondice.

Můžete nastínit, jak vypadají tréninky v těchto dnech?

Tréninky se skládají ze dvou částí, dopolední část je vždy na hřišti a odpoledne už to je posilovna nebo nějaký běh v terénu. Soustředíme se na kondici, ta je hodně důležitá. Teď jsme nabírali hodně objem, ten se pak musí udržovat po celou sezonu. Kluci jsou s tím seznámení a zatím v trénincích pracují velice dobře. Věřím, že nám to i vydrží a dokážeme si to přenést pak i na hřiště.

K dispozici máte dost nových tváří, jste spokojen s posilněním týmu?

Jsme spokojeni moc. Tyhle hráče jsme řešili už před sezonou, věděli jsme, že bychom je do týmu chtěli a že by mohli mužstvo okysličit. Chtěli jsme hladové mladé kluky a to se myslím povedlo. Sejk, Polidar, Šulc, ale všichni co přišli, zapadli velice dobře. Teď se k nám připojuje Vlado Jovović, který to tu zná, kvalitu má a do způsobu naší hry se nám moc hodí. Jsem rád, že přišel. Věřím, že i on naváže na své působení, které tu měl v minulosti. Také tu máme Adama Rittera, je to mladý kluk s perspektivou, levák, do budoucna může mít v Jablonci velké uplatnění. Pevně věříme, že všichni noví hráči budou posilami. Z hostování se nám dále vrátil Honza Chramosta, to je typ útočníka, který je schopný dávat góly. Velkým povzbuzením je zase Venca Kadlec, i on by mohl být svým přístupem a kvalitou velkou posilou. Stále však řešíme doplnění stoperů, ten post ještě potřebujeme doplnit.

V sobotu odehrajeme první přípravné utkání pod vaším vedením proti Viktorii Žižkov. Co si od zápasu slibujete?

Někteří hráči ten zápas hrát ještě nebudou a budou mít individuální program. Budeme chtít vidět určité hráče. Zátěž hodláme rozdělit tak, aby většina hráčů hrála pětačtyřicet minut. Někteří samozřejmě budou muset zvládnout zápas celý, třeba právě na stoperských pozicích. Ale jinak to zkusíme protočit. Budeme chtít, aby se na hřišti už objevovaly věci, které jsme v týdnu trénovali. Samozřejmě to bude první zápas po nějaké zátěži, ale jsem přesvědčený o tom, že přístup a vše okolo tam bude. Přípravných zápasů máme v plánu dost, tak aby nás kvalitně připravili na novou sezonu.

Dáváte osobně výsledkům v přípravě velkou váhu, nebo spíše dbáte na herní projev?

Ono je to spojité. Když tam bude ta cesta a ty věci, které děláme, tak potom přijdou i výsledky. I výsledky v přípravě jsou důležité, těžko budete mít v šesti přípravných zápasech šest porážek a pak se to najednou změní. Důležitá je samotná hra, hráči i my musíme cítit, že je na čem stavět. V těchto fázích tam výsledek být nemusí, může tam být únava. Ale my chceme jít do každého zápasu s cílem vyhrát a uspět. Hráčům vždy kladu na srdce, že nehrajeme přátelské zápasy, ale přípravné zápasy! I v přípravě vás dobrý výsledek povzbudí a sebevědomí týmu jde rázem nahoru.

Jaký je přesný program týmu v následujících dnech a týdnech?

Do konce týdne máme dvoufázové tréninky a v sobotu zmiňované utkání s Viktorkou Žižkov. V neděli dostanou hráči volno. V příštím týdnu navážeme na tento týden, stále tam budou dvoufázové a běžecké tréninky a tuto část zakončíme zápasem s Varnsdorfem. Poté už odjíždíme na desetidenní herní soustředění do Itálie, tam už se budeme věnovat taktickým věcem a laděním formy. Měli bychom tam odehrát tři kvalitní utkání s těžkými soupeři. Věřím, že pak už budeme na sezonu co nejlépe připraveni a hned od prvního kola to bude i vidět.