K vyrovnání moc nescházelo, věděli hráči

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
1:2
FORTUNA:LIGA, 23. kolo so 29. 2. 2020, 14:30

Sobotní šlágr kola mezi Jabloncem a Plzní dopadl vítězně pro našeho soupeře. Dominik Pleštil a Vojta Kubista moc dobře věděli, že k bodovému zisku však nebylo vůbec daleko.

Po dobré zimní přípravě si onemocněl a dneska si poprvé nastoupil v základu. Jak si se na hřišti cítil?

Docela dobře, ale můj výkon v první půli nebyl vůbec dobrý. Na druhé straně jsem rád, že jsem mančaftu pomohl hned na začátku druhé půle gólem a musím říct, že jsem se po něm cítil určitě líp. Takže spokojený se svým výkonem moc nejsem.

Při gólu si tam šel dobře na zadní tyč a dal to tam.

Jo, jo, trenér na nás chce, abychom to takhle na zadní tyči zavírali.

Můžeš říct ještě něco k tomu gólu?

Přišel centr a já jsem očekával, že to tam půjde, tak jsem tam běžel. Propadlo to tam a jsem rád, že jsem to trefil.

Výkon mužstva byl v druhé půli lepší než v první. V čem to bylo?

Nevím… I v Ostravě jsme v první půli nehráli dobře a dneska výkon taky nebyl optimální. Přitom jsme měli dvě velké šance, které jsme měli dát. Druhé půle máme zatím lepší, ale proč, to nevím.

Byla o poločase nějaká bouřka?

Ani ne. Spíš jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a že do toho dáme úplně všechno. To se stalo a diváci asi sami viděli, že moc nescházelo k vyrovnání. Viděli jsme, že s Plzní můžeme hrát, tak jsme do toho vlítli. Škoda jen, že nepřišel vyrovnávací gól, šancí bylo dost.

Co jsi říkal gólům ve vaší síti?

Byly laciné. Při prvním gólu jsem šel pozdě do souboje s Limberským. Pak se míč dostal k Čermákovi, nevystoupili jsme proti němu, a že tam zapadne takováhle střela, to byla spíš smůla pro nás. Při druhém gólu tam ve vápně byla mela a někdo patičkou našel volného Beauguela. Škoda, že jsme balon nedokázali včas odkopnout.

Na to, jak byl těžký terén, to byl dobrý fotbal.

To je pravda. Byla to válka, ale byly tam i hezké akce a kombinace.

Neuvažovalo se o tom, že by se zápas vzhledem k těžkému terénu odložil?

Řešilo se to, ale my jsme si věřili a chtěli hrát. Ale ta úvaha o odložení utkání tam byla.

V posledním podzimním zápase v Boleslavi si patřil k nejlepším hráčům. Věříš, že navážeš na tenhle výkon?

Doufám. Snad to bude lepší a lepší.

Proměnit šanci, asi by se zápas vyvíjel jinak, litoval Vojta Kubista

V první půli si šel za stavu 0:0 po uvolnění Doležala sám na branku, ale střelu k tyči ti brankář Hruška vykopl na roh. Řešil by si to teď jinak?

Byla to smůla… Nohou to vyškrábl v poslední chvíli. Až když to člověk nepromění, tak přemýšlí, jak by to měl dát jinak. Bohužel, i tohle se stává.

V poslední době hraješ dobře a daří se ti i střelecky.

Tak jsem trochu výš a cítím se na tomhle místě dobře. A že dávám góly? Někdy to je i štěstí, že se tam nějakým způsobem nachomýtnu. Škoda jen, že jsem to neproměnil i dneska, asi by zápas vypadal jinak.

Ve druhé půli se zdálo, že tam vyrovnávací gól po obrovském tlaku a šancích dotlačíte.

Snažili jsme se o to, bohužel se to nevyvedlo. Závarů tam bylo dost, ale proti Plzni musíme takovéhle šance proměnit. To se nám bohužel nepodařilo, a proto jsme dneska prohráli.

Co terén?

Byl hodně těžký, ale dalo se na tom hrát. Na to, jaký ten povrch byl, byla úroveň zápasu docela dobrá. Ale dlouho jsem nezažil tak podmáčené a rozkopané hřiště. Nestabilita na tom byla cítit. Podle výsledku si s tím asi líp poradili Plzeňáci.

V Ostravě jste v první půli byli zakřiknutí a dneska trochu taky. Čím to, že se vám daří lépe v druhé půli?

Řekl jste to správně, ale dneska jsme tam měli v první půli dvě obrovské šance. Kdybychom je proměnili, hlavně já tu svoji, asi by se zápas vyvíjel jinak. Honit 2:0 proti Plzni je strašně složitý. Naštěstí jsme dali branku v úvodu druhé půle a myslím si, že jsme si vyrovnat zasloužili.