červen

Jednáme o přestupu Rafaela Acosty!

Uruguayský fotbalista Rafael Acosta je ústřední postavou dalšího možného přestupu do Jablonce! Zkušený pravý záložník v české lize působil v Brně a pražských Bohemians. Nyní jednáme o jeho přestupu z Brna do Jablonce.

Rafael Acosta je nyní v zahraničí a vyřizuje si formality a potřebené dokumenty. Po čtvrtečním příletu do České republiky budou jednání pokračovat.

V roce 2015 se poprvé podíval na české ligové trávníky. V utkání Jablonce s Bohemians 2. srpna 2015 zažil ligový debut a hned v 6. minutě se zapsal mezi střelce, když otevřel skóre zápasu. Utkání, které bylo v rámci oslav 70 let našeho klubu, nakonec skončilo 2:2.

V dresu Bohemians Praha 1905 odehrál celkem 25 zápasů v první lize a vstřelil 6 branek. Sezónu 2016/2017 strávil Acosta opět v zahraničí a soutěžní ročník 2017/2018 působil v HET lize v dresu Brna. Na Moravě odehrál 14 zápasů, ve kterých zaznamenal dva góly a jednu asistenci. Sedmadvacetiletý krajní záložník si v kariéře zahrál také první ligu v Uruguayi a Mexiku.

Profil Rafaela Acosty

Narozen: 2. října 1990

Post: pravý záložník

Noha: pravá

Výška: 172 cm

Váha: 65 kg

Zápasy/góly v lize: 39/8

Předchozí kluby: Club Deportivo Maldonado (URU), Club Atlético Atenas de San Carlos (URU), Bohemians Praha 1905, Tiburones Rojos de Veracruz (MEX), FC Zbrojovka Brno.