Jak vypadá práce jabloneckých hasičů?

Hasiči pro nás každý den nasazují své životy. A nestarají se jen o likvidaci požárů. Víte, co všechno mají ti z Jablonce a okolí v popisu práce?

Často si lidé myslí, že hasiči mají na starosti pouze hašení požárů. Spektrum činností profesionálních i dobrovolných hasičů je ale mnohem širší. Pomáhají také u živelných pohrom, dopravních nehod, úniků nebezpečných látek nebo při teroristických útocích. "Dobráci" navíc práci pro komunitu obětují i mnoho svého volného času.

V roce 2015 zasahovali jablonečtí hasiči u požárů téměř dvakrát týdně. Loňský rok patří z pohledu této statistiky mezi nejhorší za posledních 5 let. Nadprůměrná čísla počtu požárů se objevují hlavně v měsíci březnu a tradičně v letních měsících. Není překvapením, že nejnáchylnější na ohrožení ohněm jsou lesy a volné skládky.

Velké poděkování samozřejmě patří i dobrovolným hasičům, kteří vydatně pomáhají profíkům u mnoha zásahů.

Jak náročná je práce profesionálního hasiče?

Podívejte se na vzorovou 24hodinovou směnu člena Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Kromě tradičních povinností musí hasiči absolvovat také mnoho školení, odborné vzdělávací kurzy, speciální výcvik a udržovat v dobrém stavu techniku i hasičské vybavení.

Hasiči jsou během směny neustále v pohotovosti a připraveni do dvou minut vyrazit k zásahu. Každá vteřina totiž dělá rozdíl mezi životem a smrtí.

Více o projektu Jablonec hasičům a prodeji vstupenek na utkání.

Author Redakce