Ženy
duben

Jablonecké fotbalistky aktivně v lize!

Dorostenky a žákyně FK Baumit Jablonec byly svým klubem povolány k podávání míčů během mistrovských utkání mužů. Premiéru si odbyla šestice žákyň při utkání Synot ligy mezi FK Baumit Jablonec a FC Hradec Králové, během utkání Poháru FAČR FK Baumit Jablonec - AC Sparta Praha již bylo kolem hřiště rozestavěno plných dvanáct fotbalistek.

Jako velkou poctu berou fotbalistky jabloneckého Baumitu možnost aktivně pomoci při utkáních A-týmu mužů svého klubu. Poprvé se jim dostalo šance podávat míče při mistrovském utkání v rámci 23. kola SYNOT ligy, kdy zeleno-bílí přivítali na Střelnici Hradec Králové a navíc v rámci premiéry ojedinělého projektu "Jablonec hasičům". Ve dvojicích s B-žáky, kteří děvčata zaučovali, se kolem hrací plochy rozestavěla šestice žákyň - Valerie Suchánková, Nikola Valentová, Veronika Janková, Simona Balická, Michaela Chládková a Eliška Živělová.

Jen o čtyři dny později potom hned celá dvanáctka jabloneckých fotbalistek zajišťovala podávání míčů v odvetě čtvrtfinále Poháru FAČR mezi FK BAUMIT Jablonec a pražskou Spartou. S trochou nadsázky se tak dá říci, že malý podíl na postupu zeleno-bílých fotbalistů do semifinále druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěže mají i fotbalistky Valerie Suchánková, Nikola Valentová, Veronika Janková, Simona Balická, Michaela Chládková, Nela Tuhá, Barbora Říhová, Andrea Klápšťová, Kateřina Srnová, Tereza Horáková, Alena Dupačová a Adéla Mikulandrová.

Za fotografie děvčat při jejich misi pro svůj klub moc děkujeme Jaroslavu Hoffmannovi a Petru Mikulovi!