Novinky
24
prosinec
2020

Jablonec před Vánoci přispěl Dětskému centru


Jako každoročně se jablonečtí fotbalisté i v předvánočním čase snaží pomáhat potřebným. Náš tým letos mezi sebou vybral částku 30 000,- kč, kterou věnoval dětem v Dětskému centru v Liberci.

Naši fotbalisté se podobnými dobročinnými projekty snaží být prospěšní po celý rok. Nejinak tomu bylo také letos před Vánoci, když mezi sebou hráči a realizační tým vybrali částku rovných 30 000,- Kč a šek v této hodnotě předali v pátek 18. prosince prostřednictvím brankáře Jana Hanuše.

Dětské centrum Liberec poskytuje dětem od narození do tří let věku, komplexní zdravotně-sociální a výchovnou péči v nepřetržitém provozu. Dětem, kterým nelze zajistit řádnou péči v rodinném prostředí tak zajišťuje duševní a tělesný vývoj. Ze zdravotních důvodů může tuto péči poskytovat i dětem starším, zpravidla do věku šesti let. Spolupráci s Dětským centrem si velmi pochvaluje náš kapitán Tomáš Hübschman. „Snažíme se pomáhat celý rok, co je v našich silách. V předvánočním čase to děláme už několik roků zpátky. Tohle už je dlouhodobější věc, pomáhat dětem, které jsou v dětském centru. Nebylo vůbec těžké se domluvit na spolupráci. Všichni kluci chápou, jak těžké je to pro ty děti, být na Vánoce v dětském centru a nebýt se svými rodinami. Proto jsme se rozhodli jim pomoci a udělat jim Vánoce příjemnější,“ říká kapitán jablonecké kabiny.

Jindy putovaly k dětem od našich hráčů přímo dárky jako takové, letos byla ale situace jiná. „V minulých letech to bývalo tak, že dva tři hráči jeli a nakoupili dárky, o které si děti psaly ve svých přáních. Nyní je to trošku složitější, takže jsme se rozhodli tak, že vybereme peníze a předáme je v centru. Doufám, že i tak z toho budou mít děti radost a peníze se využijí na to, co budou děti potřebovat,“ vysvětluje Tomáš Hübschman a jako nejzkušenější a služebně nejstarší poslal dětem i vánoční přání. „Popřál bych jim hlavně zdraví a štěstí. Aby byly zdravé a šťastné i v této době. Není to lehká situace pro všechny a tím pádem ani pro Dětské centrum, ani děti samotné. Doufám, že si užijí Vánoce a příští rok bude snad lepší,“ vyslovil přání za jablonecký tým Tomáš Hübschman.

Jsme rádi, že Vám můžeme pravidelně pomáhat!

Související zprávy


Sdílej


Nejnovější články

Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.