Jablonec hraje v sobotu na Dukle

FK Dukla Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 14. kolo so 3. 11. 2018, 17:00

Druhý anglický týden v řadě zakončí Radův tým na pražské Julisce. Dukla Praha po změně trenéra přeci jen začala sbírat body a v tabulce už dohnala týmy před sebou.

Dukla ale loni neprožila povedenou ligovou sezonu, skončila jedenáctá s dvoubodovým náskokem na sestupující Jihlavu. Přesto klub po skončení sezony odvolal dosavadního kouče Hynka a do nového ročníku pověřil vedením ligového A-týmu někdejšího asistenta Drska. Tomu se ale premiéra v roli hlavního kouče ligového mančaftu příliš nevyvedla. Pražané měli žalostný vstup do nové sezony, po sedmi kolech byl tým z Julisky bez jediného bodu poslední a trenéra Pavla Drska vystřídal na začátku září u kormidla jeho někdejší spolupracovník z Jablonce Roman Skuhravý.

Vedení klubu ještě stihlo posílit současný kádr o stopery Raspopoviče i bývalého slovenského reprezentanta Ďuricu a pod taktovkou nového kouče tým začal okamžitě sbírat scházející ligové body. Pražané získali po třech bodech a výhrách nad Libercem, Opavou a Karvinou. Pod Skuhravým Dukla padla jen dvakrát a to na hřišti soupeřů, v Olomouci a nyní v posledním kole na pažitu rozjeté Slavie. Se ziskem deseti bodů se Dukla už dotáhla na soupeře před sebou, na čtrnáctou Karvinou ztrácí jen jediný bod.

Jablonečtí fotbalisté mají v posledních týdnech napilno. Aktuálně hrají druhý ze tří anglických týdnů v řadě. V posledním ligovém utkání v neděli Radovi svěřenci remizovali bez branek v derby s Libercem. Už ve středu se tým představil v rámci poháru MOL Cup až v daleké Karviné, kde ale neproměnil řadu šancí, a protože domácí z rohového kopu skórovat dokázali, rozloučil se náš tým s pohárovou soutěží už v osmifinále. V obou posledních duelech naše hráče trápilo neproměňování vytvořených šancí. "I na Duklu jedeme s cílem bodovat. Dukla se v poslední době zvedla, poslední zápasy měla dobré výkony, kdy porazili Liberec nebo Opavu. Určitě je to tým, který je doma nepříjemný. Je to běhavý tým, který hraje v rozestavení 4 - 3 - 3. Budeme určitě chtít získat body, které jsme doma ztratili s Libercem," říká před sobotním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Našemu týmu se dlouhodobě na Julisce příliš nevedlo, loni ale dokázal nepříjemnou sérii bez výhry v Dejvicích konečně zlomit. Během několika výpadků umělého osvětlení rozhodl o naší výhře na armádním stadionu stoper Lischka.

Připomeňme, že nový lodivod Dukly Roman Skuhravý už na podzim dokázal náš Jablonec porazit, ještě jakožto kouč Opavy. Tehdy slavil v brněnském azylu výhru Opavy nad Jabloncem 2:0, aby jen o pár hodin později u kormidla slezského klubu skončil a brzy vzal angažmá na Julisce.

Utkání začíná v sobotu 3. listopadu od 17 hodin na Julisce v Praze Dejvicích

Rozhodčí: Nenadál - Dobrovolný, Kožár