Jablonec góly Wágnera porazil FC Botosani

FK Jablonec FC Botoșani
2:0
Přátelská utkání, přát. so 9. 7. 2016, 17:00

Jablonečtí si v podhůří Alp připsali první vítězství. Na rakouském herním kempu zvládli první přípravný duel s rumunským FC Botosani, i bez několika hráčů základní sestavy. Soupeře jsme porazili dvěma góly útočníka Wágnera 2:0.

Obě branky padly v rakouském Wörglu už v prvním poločase, obě vstřelil hlavou Tomáš Wágner po standardních situacích. Jablonecký útočník mohl zkompletovat i hattrick, jeho třetí branku mu ale rozhodčí neuznali pro údajný ofsajd. Rumunský tým tak nenavázal na cennou čtvrteční remízu s Dynamem Kyjev a dnes podlehl našemu výběru. Do zápasu zasáhli také naši odchovanci, pro které to byla velká zkouška.

Hned druhou standardní situaci v zápase využil náš celek v brzké vedení, po faulu na Jiráčka posadil trestný kop od rohového praporku Trávník přesně na hlavu Wágnera a míč se zatřepetal v síti už ve 3. minutě. Oba hráči si gólovou spolupráci zopakovali také po čtvrthodině hry, Trávník zahrával další z našich rohů na Pernicu, který prodloužil k Wágnerovi, jenž zblízka napálil míč do sítě. Radost mu ale zkazil praporek pomezního rozhodčího signalizující údajný ofsajd. Při dalším rychlém jabloneckém přechodu Bazal vysunul na pravé straně za obranu Trávníka, tomu ale nevyšla klička rumunskému brankáři. Hráči FC Botosani se přes pozornou jabloneckou obranu dostávali k Valešovi jen sporadicky, a když už se přeci jen odhodlali k zakončení, skočil obětavým skluzem do střely obránce Beneš, tak jako tomu bylo po půlhodině hry.

Aktivnější byli nadále jablonečtí, další branku zelenobílých mohl přidat po Hanouskově přiťuknutí opět Wágner, jenže tentokrát netrefil odkrytou branku. Ve 35. minutě zkusil tvrdou střelu za hranicí vápna Hübschman, po teči soupeře zahrávali jablonečtí zajímavě roh, který v druhou naši branku hlavou proměnil opět Wágner po zpětné hlavičce od Beneše!

Kouč Frťala o poločase prostřídal jen brankáře a připravenost Hrubého mezi tyčemi vyzkoušeli Rumuni hned v úvodu druhého dějství. Hráči Botosanie drželi poté více balon, až po jabloneckém prostřídání se do zakončení dostali opět naši hráči, po rohovém kopu Trávníka se ale Doležalova prudká hlavička mezi tři tyče nevešla. Deset minut před koncem byli Rumuni blízko snížení, tvrdou střelu z úhlu mířící pod břevno ale stihl brankář Hrubý konečky prstů vytěsnit na roh a uchoval tak našemu čisté konto a vítězství 2:0.

Jablonecký kouč Zdenko Frťala byl se zápasem ve Wörglu spokojen. „Stál proti nám v přípravě zatím nejkvalitnější soupeř, který hrál vysoký presink a nenechával nám čas na nějaké přemýšlení o rychlosti a kombinaci. Soupeř nás perfektně prověřil. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli, i to že se prosadil Wagy (Tomáš Wágner). Hodnotím to jenom pozitivně, i mladí hráči, kteří dostali znovu příležitost, okusili na vlastní kůži něco, s čím se ještě nesetkali a to je pro jejich růst hrozně důležité,“ konstatoval po skončení zápasu Frťala.