Hráči žehrali na neproměněné šance

FC Zbrojovka Brno FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 24. kolo so 15. 4. 2017, 15:00

Brněnská porážka mohla hráče mrzet dvojnásob. Vytvořené šance totiž zůstaly nevyužity, což po zápase mrzelo útočníka Jaroslava Diviše i gólmana Vlastu Hrubého.

Domácí oproti nám proměnili šance, konstatoval po utkání útočník Jaroslav Diviš

Jaký to byl podle tebe zápas?

Řekl bych, že to byl zajímavý, vyrovnaný zápas. Hrál se hodně otevřený fotbal s mnoha šancemi, ve kterých bohužel měli domácí víc štěstí. První gól byl hodně šťastnej a ten hráč už takovej asi v životě nedá. Spíš to byl nakopávaný balon, který skončil na zadní tyči. Ale v první i druhé půli jsme měli šance nejméně na vyrovnání. Bohužel nám nevycházela koncovka. Rozhodlo asi to, že jsme hru víc otevřeli a dostali druhej gól. Ale ty šance musíme dávat.

Proč nedošlo k vyrovnání?

Snažili jsme se o to pomocí brejků, naši obránci dávali dlouhé balony za mě, ale moc nám to nevycházelo. Škoda, že jsme tady nepředvedli hru, co předvádíme doma.

Také si tam měl asi dvě, tři dobré šance. Co scházelo k tomu, abys je proměnil?

Trochu klidu v zakončení. Prostě to nebylo ono. Třeba ta šance po rohu, to měl být určitě gól. Prostě tam nějaké věci byly, ale neuměli jsme to využít.

Hrajete o pátou pohárovou příčku a dnešní prohra vás asi bude hodně mrzet.

Je to tak. Ale ještě pár kol do konce je, abychom to dohnali. Snad se nám to ještě podaří.

Brankář Hrubý: Takovej gól jsem ještě nikdy nedostal

Vraťme se k prvnímu gólu. Jak si ho viděl?

Jejich hráč se po vhazovaném autu dostal k míči, přes hlavu to kopnul před bránu a míč překvapivě skončil v bráně. Prostě nešťastnej gól.

Ty si čekal, že domácí hráč může takovýmhle způsobem míč vrátit? Spíš to vypadalo, že bude centrovat.

Určitě ne. On si to tam zpracoval, dva naši hráči ho tam doráželi, ale on to prostě kopl nějak přes hlavu a k překvapení to trefil z nemožného postavení do brány.

Dostal si někdy takovýhle gól?

Nedostal. Ten hráč už to takhle v životě netrefí. Byla to strašná haluz. Takovej gól já jsem fakt nikdy nedostal.

Ve druhé půli přišel pohodový gól domácího Řezníčka. Můžeš ho popsat?

Já jsem reagoval na jeho první pohyb, protože jsem si myslel, že bude střílet, ale on si to ještě zaseknul a podél mě to zasunul do brány.

Po vyrovnaném průběhu jste nakonec prohráli. Proč tomu tak bylo?

Protože nedáváme ze šancí, které si vypracujeme, góly. Přitom doma se nám daří a podáváme dobré výkony, ale venku to stále není ono, i když už tam dneska nějaké zlepšení z naší strany bylo.