Mládež
20
březen
2017

Dorost U19 prohrál s Hradcem po penaltách


​S jedním bodem se vracel z Hradce Králové jablonecký starší dorost v neděli z utkání 21. kola České ligy, když zápas skončil bez branek a o druhém bodu rozhodovaly pokutové kopy. Ty na rozdíl od hostů domácí proměnili všechny.

Česká dorostenecká liga 2016/17 | 21.kolo


1
:
0
0:0

Branky OHK:

Branky JAB:


Zápas se hrál pro jablonecké poprvé na jaře na přírodní trávě a prakticky za stálého deště. Po úvodním rozehrání letěla první střela v 8. minutě z kopačky domácího Vodičky na jabloneckou branku, kterou Richter lapil. Jablonec postupně získával herní převahu. V 10. minutě domácí gólman Finke vyběhl daleko z branky, čehož se pokusil využít Jelínek, ale míč skončil vedle pravé tyče opuštěné branky. V další minutě pálil Kováčik a Finke míč jen odrazil. Obdobně dopadla v 15. minutě prudká střela Hlůžeho. Hlůže pak znovu vypálil v 29. minutě z dálky, ale střela domácí branku minula. Olympia se do své první ze dvou gólovek dostala v 32. minutě, ale střele Preclíka zblízka Richter zabránil.

V druhém poločase hned v 46. minutě Hlůže vystřelil z odraženého míče, bohužel opět mimo tři tyče. V 50. minutě těsně před Kováčikem zachraňoval až domácí brankář. V 51. minutě Hlúže zahrával z dobré pozice před vápnem trestný kop, který míč letící přes zeď Finke chytil. Trestný kop zahrávali na druhé straně v další minutě i domácí a jablonečtí však míč odrazili. V 56. minutě se po rohovém kopu zleva ocitl v nadějné pozici Bělina, ale ten poslal míč vedle levé tyče. V stejném prostoru skončila další střela Hlůžeho v 65. minutě, který tak zakončil dobrou kombinační akci Jablonce. V 70. minutě Jelínek z trestného kopu pálil jen do zdi. S přibývajícím časem hosté zvyšovali tlak na domácí branku, ale stále bez střeleckého zakončení. Šanci měl v 70. minutě jen Kováčik, který hlavou mířil vedle. Z dalšího tlaku vznikl před domácí brankou závar, z kterého vypálil Hlůže a gólman míč dokázal odrazit ale jen ke Kováčikovi, jehož další střelu soupeři odrazili na roh. Druhá gólová šance domácích přišla v 83. minutě po kopu z rohu z levé strany, kdy nekrytý Čihák hlavou poslal míč za zadní tyč Richterovi branky. Zápas tedy skončil bez branek a na řadu přišly pokutové kopy, které rozhodly o druhém bodu. Domácí proměnili všech pět a Jablonec, konktrétně Hlůže, první penaltu neproměnil, a to rozhodlo.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.