říjen

Dorost U19 pokračuje na vítězné vlně

Důležitou výhru 2:1 (0:0) si přivezl starší dorost Jablonce z Chrudimi a připsal tak do tabulky další tři body.

ČL, Kolo: 11, Datum: 24.10.2021

MFK Chrudim - FA Jablonec 1:2 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas (46. Šebek), Malý, Chládek, Ryml – Werani, Kubín, Linhart, Nykrín (75. Hanzliček) – Stibor (75. Drda),

Svrček (65. Schober)

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 47. Linhart, 65. Ryml

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 39. Chládek

Sestava soupeř: Tlustý J. – Novák, Gregovský, Vaško (60. Černý), Holub (87.Krška) – Látal, Sedlák, Vondrouš, Gerhart, Musílek (75. Mec) – Tlustý T. (46. Leníček)

Branky soupeř: 73. Látal z pen.

Potrestaní soupeř: 42. Látal

Hřiště/povrch: Chrudim – V Průhonech (tráva)

Rozhodčí: Bednář, Beneš, Navrátil

Komentář: První poločas nepřinesl mnoho brankových příležitostí. Za zmínku snad stojí jedna šance hlavou jabloneckých a druhé straně jedna střela domácích po zemi zneškodněná Reinerem. Ve 21. minutě po trestném kopu zleva pálil Werani, ale teč soupeře střelu srazila na roh.

Ve druhé půli v 47. minutě využil Linhart ve vápně nedorozumění domácích a s přehledem poslal míč do sítě – 0:1. V 65. minutě to byl Ryml, který se po závaru před domácí brankou nejlépe zorientoval – 0:2. V 73. minutě domácí hráč upadl ve vápně přes Stibora a z nařízené penalty Látal snížil na 1:2. V závěru zápasu se domácí vehementně snažili alespoň o vyrovnání, ale díky obětavosti jabloneckých hráčů se jim to nepodařilo.

Sestavil: Pavel Bursa