Dorost U19 doma nestačil na Duklu

Ve svém druhém domácím vystoupení podlehl jablonecký starší dorost v utkání 4. kola České ligy FK Dukla Praha 3:5 (1:1). O výsledku utkání rozhodla úvodní desetiminutovka druhého poločasu, kdy jablonečtí inkasovali tři góly.

ČL Kolo: 4     Datum: 13.9.2020

FA Jablonec – FK Dukla Praha 3:5 (1:1)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas, Břenek, Malý (58.Ryml), Zounek – Kochánek, Drda,

Linhart (71.Pácalt), Jandura (39.Šebek) – Plechatý (58.Kabeláč),

Svrček

Branky FA Jablonec: 44. a 85.Svrček, 80.Jodas

Potrestání FA Jablonec: ŽK – 52.Svrček

Sestava FK Dukla Praha: Štefan – Ulman, Kozojed, Noll (39.Uhlíř), Fojt (58.Efenberk) –

Komentář:

Jablonec na začátku zápasu nevyužil dvě slibné šance. V 6. minutě Kochánkův míč zprava Plechatý slabou střelou gólmana nepřekvapil. V 9. minutě další pěkný centr Kochánka napálil Zounek mimo branku. Ve 24. minutě celkem snadno pronikl Novotný až před Reinera a střelou podél něho otevřel skóre zápasu. V dalším průběhu měla Dukla pár šancí, z kterých nejprve Ulman pálil těsně nad a stejně tak minul branku Fojt střelou z trestného kopu. Jablonec vyrovnal minutu před koncem první půle, kdy po trestném kopu Linharta z levé strany ve vápně hlavou zavěsil Svrček. V poslední minutě mohli domácí skóre zápasu otočit, ale nadějný únik Šebka zneškodnil brankář hostí Štefan.

Začátek druhého poločasu byl pro jablonecké nešťastným. Během deseti minut obdrželi tři branky. První ve 48. minutě dlouhým obloukem Šebrleho přes vysunutého Reinera, druhý gól padl v 50. minutě z kopačky Hudce a třetí za čtyři minuty přidal Novotný. Pátá branka do sítě domácích padla v 68. minutě a zasloužil se o ni Šebrle. V závěru zápasu se Jablonec pokusil v poklidu hrajícího soupeře zaskočit větším nátlakem. V 80. minutě snížil na 2:5 Jodas střelou zblízka. V 85. minutě skóroval hlavou Svrček po centru Kochánka zprava. Ještě více zmírnit porážku mohl v 88. minutě opět Svrček, ale jeho hlavička se odrazila od břevna.

Sestavil: Pavel Bursa, Králíček