leden

Do Jablonce přestupuje Jakub Považanec

Jablonecký celek přivítá před odletem do Portugalska další posilu! Střed zálohy vyztuží Jakub Považanec, který přichází na přestup z Dukly Praha a v Jablonci podepsal smlouvu do 31.12.2019.

Jakub Považanec je rodák z Banské Bystrice, kde také začínal s fotbalem. V roce 2009 se probojoval do A týmu Banské Bystrice a od roku 2014 působí v České republice v týmu FK Dukla Praha, kde si připsal 72 startů a vstřelil 5 branek.

Figuroval také ve slovenské reprezentaci U21, která bojovala v roce 2013 o postup na evropský šampionát v baráži proti Nizozemsku. Vysněnou cestu na finálový turnaj ale slovenský tým nevybojoval. Dostal již také pozvánku do slovenského A týmu, když byl nominován na kvalifikační utkání proti Anglii na konci srpna 2016.

Urostlý defenzivní záložník se chtěl posunout o další krok dál ve své kariéře, a proto kývl na nabídku Jablonce k přestupu z pražského klubu. Na Střelnici podepsal dnes smlouvu do 31. prosince 2019 a potěšil tak nejen hlavního trenéra zelenobílých Zdeňka Kluckého. „Je to středový hráč, který se prosadil v Dukle Praha, pravidelně hraje v základní sestavě. Jakub Považanec je silný hráč, má ligové i reprezentační zkušenosti. Měl by nám určitě pomoct,“ řekl k nejnovější akvizici Klucký.

Profil Jakuba Považance

Datum a místo narození: 31. ledna 1991 v Bánské Bystrici