Čvančara: Věřím, že mi gól pomůže

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
FORTUNA:LIGA, 3. kolo ne 8. 8. 2021, 16:00

Útočník Jablonce Tomáš Čvančara se dostal na hřiště v zápase s Bohemians až jako střídající hráč a svou druhou ligovou trefou v kariéře nasměroval tým za obratem, který se ale nakonec nekonal.

Tomáši, věřil jsi, že po obratu na 2:1 už dovedeme utkání do vítězného konce?

Věřím jsem. Myslím si, že jsme na konci zápasu dobře bránili a nepouštěli je do nějaké větší příležitosti. Po vstřelené brance jsme měli konec pod kontrolou, bohužel došlo k penaltě, a nakonec to výhrou neskončilo.

Pojďme k tvé brance, kterou jsi jako střídající hráč strhl skore na naší stranu.

Rychle jsme vhodili aut, viděl jsem, že to tam Plešťa (Dominik Pleštil) prodlužoval za sebe na Holase (Tomáš Holík), ale bohužel to bylo dlouhé. Furt jsem ale tak nějak viděl, že Holas pokračuje v pohybu a napadá Kovaříka, logicky musel jít pak směrem k vlastní bráně, tak jsem to tam nějak intuitivně zavíral, nějak jsem tam byl a pak už jsem střílel na první tyč.

Šlo teprve o tvůj druhý ligový gól v kariéře.

Ještě když jsem byl v Opavě, tak jsem tam měl spoustu příležitostí, které jsem bohužel neproměňoval. Jsem rád, že jsem se hned při mém druhém startu v nové sezoně chytil gólem. Věřím, že mi to pomůže.

Je hodně těžké být útočníkem za stálicí Martinem Doležalem?

Doli (Martin Doležal) je výborný útočník. Jsem tady s ním vlastně už čtyři roky. Mám se od něj co učit, je to dobrá konkurence. Nekoukám se na to, jestli to s ním mám těžké, ale přeju mu, aby mu to tam začalo padat, dával góly a dařilo se týmu.