Ať lidi neznehodnocují naší práci, běsnil Rada

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 3. kolo ne 28. 7. 2019, 16:30

Pořádně rozpumpovaný dorazil na tiskovou konferenci po vítězném zápase se Slováckem kouč Jablonce Petr Rada. Co ho tak dopálilo a jak hodnotil šestibrankové vítězství?

Trenér Slovácka Martin Svědík po vysoké porážce svého týmu jen těžko hledal slova. „Velice těžké hodnocení teď pro mě. Hanebně jsme do toho vstoupili. Stokrát si můžeme říct, že Doležala nemůžeme nechat volného a naší nedisciplinovastí jsme to dopustili. Prohrávali jsme, ale šance jsme si dokázali vytvořit. Jablonec nás možná i záměrně nechal hrát.Domácí při naší největší šanci podržel brankář Hrubý. Vše načal druhý gól v naší síti a pak už to byla hanebnost. Jablonec čekal na naše chyby a trestal je krutě. Nevím, co si o tom mám myslet. Hodně věcí si to budeme muset vyříkat. Takhle odehrát závěr utkání, to je pro mě naprosto nepochopitelné. Bylo to bez zodpovědnosti a bez disciplíny,“ zuřil kouč po vysoké porážce.

Trenér Jablonce Petr Rada dorazil na tiskovou konferenci pořádně rozčílený. „Nemám slov, jsem nasr…. To co jsem dneska zažil na stadionu, to sem už dlouho nezažil. Poslední dva roky jsme skončili třetí a čtvrtí, chodí sem 2000 lidí, my začínáme nový ročník, máme obměnu šesti hráčů a lidi jsou nespokojení s našimi výkony, tak ať sem nechodí. A nebo ať sem chodí, ale pak tady nebudu já,“ uvedl zvýšeným hlasem.

„Aby tu lidi křičeli střídej, ten hráč pak dal dva góly a oni se pak objímali a radovali, to je špatně. Přišel určitý přerod týmu a jestli ty lidi se sem chodí vyřvat, tak nevím. Neznám jediného hráče, kdo by nechtěl vyhrát. Nikdo tu nectí kvalitu soupeře. Jestli se to někomu nelíbí, já skončím, tohle nemám zapotřebí. Vezmu si tašku a jdu. Ať lidi neuráží a neznehodnocují naší práci. Udělali jsme za dva roky určitou práci, která přinesla Jablonci ekonomický růst. Poprvé jsme hráli skupinu Evropské ligy a nevyprodáme stadion, tak kde ty fandové jsou? Nemám tohle zapotřebí. Sem tak vytočenej. Manželka na mě bude naštvaná, ale ať si o mě každej myslí co chce,“ dodal rozpumpovaný kouč a pak už se sníženým hlasem hodnotil vítězný zápas.

„Vstoupili jsme do toho dobře, dali jsme branku. Věděli jsme, že Slovácko vyhrálo naprosto zaslouženě na Spartě. Trochu jsme je zaskočili golem, pak jsme měli ještě dvě šance Acostou a Doležalem. Do 25. minuty jsme byli aktivnější, pak převzalo taktovku Slovácko. Ale Vlasta Hrubý nás podržel, vytáhl míč ze šibenice! Slovácko mělo i břevno. Dohráli jsme závěr poločasu, v kterém bylo Slovácko aktivní,“ připustil Rada a pokračoval. „Až druhý gól dal ráz tomu zápasu. Dali jsme 2:0 a se Slováckem to otřáslo. Za ty branky jsme rádi. Šest gólů je pro ně až kruté. My jsme stříleli branky, i když oni tam měli také náznaky šancí. Nějaké výtky k hráčům budeme mít i přes vysoké vítězství. Ve čtvrtek se musíme připravit na hodně těžký pohárový zápas. Slovácko nám k němu popřálo hodně štěstí, to bylo od nich kolegiální a povzbudilo nás to,“ pochvaloval si jablonecký kouč.