Asi můj nejhezčí gól, culil se Kubista

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
FORTUNA:LIGA, 9. kolo út 8. 12. 2020, 17:00

Rána Vojtěch Kubisty z 68. minuty zápasu s Bohemians skončila v šibenici brankáře Bohemians a zajistila Jablonci třetí vítězství v řadě. Šťastný sváteční střelec po zápase označil branku za zatím svou nejhezčí.

Překvapilo tě, že Robert Hrubý kopl trestný kop na brankářovu stranu a ne přes zeď, jak by se dalo očekávat?

Ani ne. Víme, jakou má Hrubas kopací techniku. I tenhle kop je takový skrytý a pro gólmana nebezpečnější, protože to spíš nečeká, než kdyby to šlo přes zeď, kde se s tím asi dá na takových sedmdesát procent počítat. Kopnul to hezky, pěkně se to tam zkroutilo a zapadlo to k tyči. To se pak chytit nedá z takovéhle vzdálenosti.

Ty osobně si zeď při té standardní situaci ještě prodlužoval a natahoval.

Jak je tam ten metrovej odstup, tak jsme to alespoň nějak prodloužili a třeba zakryli trochu gólmanovi výhled. Já se v momentě střely snažím uhýbat, tak třeba to taky trochu pomohlo. Jsme rozhodně rádi za to, jak to tam Robert trefil.

Při druhém gólu si také ukázal, že máš dobrou střelu z dálky. Nepřemýšlel si, že by sis také takový trestný kop zkusil jako Robert Hrubý při první brance?

Z této vzdálenosti je to spíš pro techničtější kluky. Kdyby to bylo z pětadvaceti nebo třiceti metrů, tak bych to tam mohl zkusit prásknout, ale tady jsme to nechali technickému Hrubasovi a dobře jsme udělali.

Jak to máte vůbec domluvené při těchto standardních situacích?

Záleží, z jaké strany to je, jestli je to na praváka, nebo na leváka. Rozhodující je i vzdálenost. Pak už je to jenom na nás, jak se domluvíme. Neděláme si problém, že by to chtěl někdo kopat za každou cenu, pokud se někdo cejtí a věří si, tak si to prostě vezme. S tímhle problém nemáme.

Pojďme teď k té tvé nádherné brance. Byl to nejhezčí gól v kariéře?

Asi jo, asi je můj nejhezčí. Já těch gólů moc nedávám. Byl moc hezkej, asi se dá zařadit mezi nejhezčí, které jsem kdy dal.

Jste rádi, že jste dnešním výsledkem odčinili i tu neblahou poslední domácí porážku s Brnem?

Jednoznačně. Všichni jsme si uvědomovali, co ten výsledek s Brnem způsobil. Myslím si, že i ty dvě venkovní utkání ukázaly, že jsme to vzali za správný konec. Myslím si, že i na hře to je znát. Že se k tomu přidaly takhle i ty výsledky, tak o to je to lepší. Budeme se snažit v tom pokračovat.

Dotáhli jsme se na třetí místo v tabulce, jsou opět velkou motivací boje o poháry?

Určitě je lepší se pohybovat kolem toho třetího místa, ten pohled na tu tabulku je pak vždycky hezčí. Sezona je ale ještě dlouhá, zápasů je spousta. Ještě to jde v rychlém sledu za sebou. Musíme dobře zregenerovat a připravit se na Plzeň, s kterou budeme chtít urvat další tři body. Stejně se body sčítají až na konci.

Právě ve šlágru víkendového kola přivítáme plzeňskou Viktorii. Jste rádi, že půjdete do tohoto ostře sledovaného zápasů z lepšího postavení v tabulce?

Postavení asi není teď tak podstatné. Stejně se rozhodne až na hřišti. Rozhodne výkon jaký podáme a jak k tomu přistoupíme. Možná to může být malá výhoda, že jsme teď před nimi. Ale Plzeň má svou kvalitu, i když se jí teď třeba výsledkově a možná i trochu herně nedaří. Přesto tam mají strašně velkou kvalitu, bude to nesmírně těžké utkání. Musíme dobře zregenerovat a dobře se ten zápas připravit.

Author Redakce