Rozhovor
červen

Rada: Nebyli jsme Slavii sparingpartnerem

Příliš do řeči nebylo po porážce v Edenu jabloneckému kouči Petru Radovi. Ten označil nedělní prohru Jablonce na Slavii za zaslouženou a gratuloval soupeři k zisku mistrovského titulu.

Spokojený s vítězstvím byl po zápase kouč Pražanů Jindřich Trpišovský. „V některých pasážích jsme ale mohli hrát i líp. S některými šancemi jsme nenaložili dobře. Ale celkově panuje spokojenost. Byl to první zápas, kdy to z nás trochu spadlo a v některých fázích duelu to bylo i vidět. Chtěli jsme si víc dovolit, možná i proto tam byly šance Jablonce. Útočník Musa hrál dneska od začátku, byl pracovitější, dvě šance proměnil, jenže nedal penaltu. Nechali jsme ho hrát celé utkání, chtěli bychom ho dotáhnout ke králi střelců,“ prozradil kouč čerstvých mistrů.

To na jablonecké straně zavládlo zklamání. Kouč Petr Rada lepí sestavu a viděl zaslouženou porážku svých barev. „Slavia byla celých 90 minut lepší, dominovala, titul má zaslouženě a já jí k němu gratuluji. Nám dnes chybělo osm hráčů. Tahali jsme za kratší konec, měli jsme tam snad jen dva náznaky. Slavia je v pohodě. Byla jasně lepší, z naší strany není ani co hodnotit, nebyli jsme pro ní sparingpartner, nevyrovnali jsme se jí prakticky v ničem. Slavia hrála tak jako po většinu celé sezony. Brankář Hrubý musel odstoupil, měl nějaké zádové problémy a půjde teprve na vyšetření. Uvidíme, jaký bude další zdravotní stav kádru, ale je to trochu problematické, řešíme to ze dne na den. Za týden jedeme do Prahy znova, tentokrát k druhému pražskému „S“. Liberec je nyní před námi, má o bod víc, teď tam jede Slavia. Máme ještě šanci, ale musíme podat lepší výkon než dneska. Máme ještě dva zápasy, budeme hrát a bojovat až do konce,“ nevzdává se dál jablonecký lodivod.