Mládež
říjen

U19 vyhrála na Meteoru

Už pátou výhru v řadě si připsal jablonecký starší dorost v utkání 9. kola České ligy, když v Praze zvítězil nad Meteorem 2:1 po nerozhodném poločase 1:1. Jablonec musel v první půli srovnat vedení domácích, aby o výhře rozhodl po hodině hry.

Česká liga dorostu U19 | 9.kolo

:

Branky FMP: 20. Janda - vlastní

Branky JAB: 28.Podzimek, 61.Coufal

V 7. minutě prudká rána Scholze z třiceti metrů branku domácích přeletěla. Na druhé straně obdobně vystřelil Pivoňka a Fiala byl na místě. Domácí šli do vedení ve 20. minutě vlastní brankou Jandy, který si srazil do branky centr Jelínka z pravé strany. Ve 24. minutě po faulu na Voseckého Podzimek z trestného kopu jen těsně minul pravou tyč branky soupeře. Ve 28. minutě bylo srovnáno. Postaral se o to Podzimek, který po přihrávce od Čápa přešel ve vápně přes soupeře i gólmana – 1:1. Ve 33. minutě se další ránou z dálky připomněl Scholz, ale opět minul. V 38. minutě byl ve vápně sražen Coufal, ale následný pokutový kop Podzimkovi gólman Novák vystihl a míč vyrazil. Naopak z brejku domácích vznikl nebezpečný závar před brankou Jablonce, ale Meteor z něho gól nevytěžil.

V 60. minutě Fiala kryl nebezpečnou střelu Kousala. V další minutě šli hosté do vedení, když z odraženého míče po střele Voseckého byl úspěšný Coufal. V 77. minutě měl na hlavě třetí gól Jelínek, ale míč z trestného kopu Podzimka zleva poslal těsně za zadní tyč. V 80. minutě se uvolnil Malimánek a od pravé brankové čáry jeho centr našel Podzimka, jehož střelu soupeři odrazili na roh. Do konce zápasu si pak jablonečtí náskok už uhájili.