Aktualita
2
září
2019

Martin Doležal dodatečně nominován!


Útočník Martin Doležal byl v neděli večer dodatečně povolán do národního týmu trenéra Jaroslava Šilhavého pro nadcházející kvalifikační duely s Kosovem a Černou Horou!

Česká republika A-tým

Ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého původně nefiguroval žádný hráč Jablonce, nicméně nominace byla během nedělního večera doplněna o další hráče. Mezi náhradníky nominace pro dva kvalifikační duely svou šanci dostane útočník Martin Doležal.

Český výběr má za sebou úvodní tři kvalifikační zápasy, ve kterých nejprve v březnu podlehl Anglii 1:5, ale následně v domácích červnových zápasech porazil 2:1 Bulharsko a 3:0 Černou Horu. Ve skupině A tak českému týmu patří druhé místo za vedoucí Anglií, která odehrála zatím dvě utkání. Češi nastoupí na hřišti Kosova v sobotu 7. září, výkop je naplánován na 15:00. Kosovo ve třech zápasech vyhrálo 3:2 v Bulharsku, poté remizovalo 1:1 v Černé Hoře a doma s Bulharskem. Černá Hora má odehrané již čtyři zápasy s bilancí dvou proher, dvou remíz a skóre 3:10. A právě v duelu s Černou Horou by mohlo dojít na souboj dvou spoluhráčů z Jablonce Martina Doležala a Vladimira Jovoviće!

Česká republika U21

Hned tři hráči Jablonce figurují v nominaci Karla Krejčího na nadcházející reprezentační sraz týmu U21. Obránce Libor Holík, stoper Dominik Plechatý a záložník Jan Matoušek budou čelit v úvodu kvalifikace o evropský šampionát Litvě a v přípravném duelu se střetnou s Francií.

V pátek 6. září od 18:00 nastoupí na stadionu v Českých Budějovicích k úvodnímu zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy a soupeřem bude českému týmu Litva. „Budu hráče připravovat na to, že Litva má kvalitu. Vycházejí z velmi dobré organizace, mají vepředu dva velice dobré hráče a spoléhají na brejkové situace. Nelze soupeře podcenit, je třeba, abychom šli do zápasu odhodlaně a koncentrovaně a od první minuty šli za vítězstvím. Jednoduchý zápas to nebude,“ říká ke kvalifikačnímu duelu s Litvou trenér Karel Krejčí.

Přípravný zápas s Francií se odehraje v pondělí 9. září od 21 hodin ve francouzském Troyes.

Česká republika U20

Útočník Tomáš Čvančara, který nyní hostuje z Jablonce ve Slavoji Vyšehrad, dostal pozvánku do národního týmu U20 trenéra Jiřího Žiláka. Hráče do 20 let čekají dva přípravné zápasy. První zápas je na programu v německém Halle ve čtvrtek 5. září od 16:30 proti domácímu Německu. Domácí zápas s Itálií je na programu v pondělí 9. září od 16:00 v Přešticích.

Útočník Tomáš Čvančara by si mohl v kategorii U20 připsat první starty.

Česká republika U19

Mezi náhradníky národního týmu do 19 let trenéra Luboše Kozla je náš útočník Oliver Velich. Tým do 19 let čekají dva přípravné zápasy se Švýcarskem a Belgií. Ve čtvrtek 5. září sehrají zápas se Švýcarskem ve Fribourgu. Následovat bude páteční přelet do Bruselu, v sobotu sledování utkání devatenáctek Belgie a Portugalska a v úterý 10. září od 13:00 sehrají v Tubize zápas s domácím výběrem.

Černá Hora A-tým

Záložník Vladimir Jovović opět nechybí v nominaci národního týmu Černé Hory. Vlada čekají dva zápasy na nadcházejícím srazu nároďáku. Nejprve se odehraje v Podgorici 5. září přípravné utkání s Maďarskem a následně 10. září kvalifikační utkání o EURO 2020 proti České republice!

Slovensko A-tým

Slovenský národní tým čekají dva kvalifikační zápasy o EURO 2020. Mezi náhradníky je záložník Jakub Považanec. První kvalifikační zápas se odehraje 6. září v Trnavě proti Chorvatsku a 9. září v Budapešti proti Maďarsku.

Foto: FAČR / Štěpán Černý

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.