Polidar vstřelil dva góly, pak chyboval, po zápase byl mrzutý

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
3:2
FORTUNA:LIGA, 26. kolo so 8. 4. 2023, 19:00

Příliš do řeči nebylo po sobotním večerním zápase v Plzni střelci našich dvou branek. Záložník Matěj Polidar totiž dva góly vstřelil, ale zároveň chyboval před vyrovnáním domácích, které je nakonec nakoplo za závěrečným obratem a těsným vítězstvím.

Tvojí zásluhou jsme vstřelili na hřišti úřadujícího mistra dvě branky, přesto nemáme ani bod. Co se ti teď honí hlavou?

V hlavě mám hlavně tu situaci před gólem na 2:2. Tam jsem to já sám zkazil.

Není pak člověk po dvou vstřelených gólech v přílišné euforii a dovolí si věci, které by neměl dělat?

Asi máte pravdu. Teď už to taky vím. Asi jsem si myslel, že jsem nějakej mistr světa a že mi vyjde všechno. Ale bohužel nevyšlo a teď mě to mrzí.

Pojďme k tvým brankám. Vyrovnání přišlo po tvém centru, byl balon ještě někým tečovaný?

Hybša (Tomáš Hübschman) tam na mě křičel, že to tam tečovali. Ale spadlo to do brány tak, jak jsem to kopnul, takže doufám, že gól to bude můj. Byla to nacvičená situace, takhle to trénujeme.

U druhého gólu jsi se dostal až před samotného brankáře Staňka.

Chtěl jsem jít do protipohybu Kopicovi, pak jsem jen doufal, že to nějak trefím. Spadlo to tam se štěstím, takže jsem za to byl rád.

Čím to, že jsme se v každém z obou poločasů prezentovali jinak?

Sám nevím. První půli jsme se jenom bránili a nic jsme tam skoro neměli. Jak nám dali na 1:0, tak to z nás asi nějak spadlo a druhou půli jsme hráli úplně jinak. Kdybych věděl čím to je, tak bych vám to řekl, ale sám to nevím.