Article image

Béčko v Zápech prohrálo penaltou v nastavení

Team logo Team logo
SK Zápy FK Jablonec
2:1
FORTUNA ČFL B, 4. kolo st 28. 9. 2022, 16:30
Reportáž

V dohrávaném utkání 4. kola Fortuna ČFL skupiny B padla jablonecká rezerva na pažitu v Zápech. Křivku jablonečtí cítili po penaltě z třetí minuty nastavení, která rozhodla o naší porážce 1:2.

V Zápech nečekal náš tým jednoduchý zápas. Pražané hrají na především na svém hřišti jednoduchý a výsledky podložený fotbal. V této sezoně navíc ještě neprohráli a začali dobře v dohrávce svátečního dne. Již ve 2. minutě po prohraném souboji na středu hřiště si naběhl za naši obranu útočník Záp Kavalír a tváří v tvář Richterovi poslal domácí do rychlého vedení 1:0.

Jablonečtí se však dál snažili hrát po zemi a kombinovat. Z toho si vytvářeli šance, například Velich z těžké pozice stačil ještě pohotově zakončit, bohužel jen doprostřed branky. Po další hezké akci po pravé strany zakombinovali Černák s Pleštilem, druhý jmenovaný našel Podzimka, který ale bohužel domácí branku vysoko přestřelil. Domácí hrozili především z dlouhých nákopů na dobře hrajícího Matějku, který dělal naší obraně největší problémy.

O poločase bylo na našich hráčích vidět odhodlání a velká chuť zápas otočit. Celý druhý poločas se hrálo především na polovině Záp, Jablonečtí totiž soupeře zavřeli na jeho polovině. Jenže v šancí chyběla Bekakisovým svěřencům přesnost a větší klid. Deset minut před koncem se nám už ale po vysunutí Vošahlíka na hrot povedlo srovnat na 1:1!

I poté se Jablonečtí tlačili dopředu a chtěli zápas otočit na svou stranu. Jenže v 93. minutě zahrávali domácí ojedinělou standardní situaci, odražený balon se dostal k domácímu hráči, který jakmile u sebe ucítil ve vápně hostujícího hráče, spadl k zemi a hlavní rozhodčí svým nekompromisním hvizdem ukončil všechny naděje na jakýkoliv bodový zisk ze Záp! Domácí kapitán Duben poté penaltu proměnil a zápas skončil vítězstvím Záp 2:1.

I přes určitou křivdu je naše kluky potřeba pochválit, dostávali domácí pod velký tlak.

Další zápas čeká na Bekakisův tým znovu na hřišti soupeře, v neděli se představí na teplických Stínadlech.

SK Zápy – FK Jablonec B 2:1 (1:0)

Branky: 2. Kavalír, 93. Duben (pen.) - 80. Vošahlík

Sestava FK Jablonec B: Richter - Skuhravý, Zárybnický (78. Chládek), Vošahlík, Černák - Pleštil, Podzimek, Rozkovec, Daníček - Ritter (69. Breda) - Velich


Author Redakce
Sdílet článek