Article image

Bod bereme, dá se na něm stavět, řekl Horejš

Team logo Team logo
FK Mladá Boleslav FK Jablonec
2:2
FORTUNA:LIGA, 2. kolo ne 7. 8. 2022, 16:00
Reportáž

Ani druhé kolo FORTUNA:LIGY nepřineslo trenérům Mladé Boleslavi i Jablonce radost z tříbodového zisku. Jak oba trenéři hodnotili vzájemný nedělní zápas a dělbu bodů po remíze 2:2?

Domácí trenér Pavel Hoftych se ani v druhém ligovém kole výhry svého týmu nedočkal. „Působili jsme hodně nervózně, možná jsme chtěli až moc doma vyhrát v druhém kole. Jablonec byl možná po neúspěchu z prvního kola o to víc motivovanější. Bohužel jsme museli dvakrát dotahovat a dvakrát se nám povedlo srovnat. Remíza nakonec asi odpovídá průběhu zápasu. Měli jsme strhující závěr, ale třetí gól se nám nepodařilo přidat. Střídání nám prospěly. Jablonec má velmi kvalitní mužstvo, jeho tým respektujeme. Vzhledem k tomu, že jsme dvakrát prohrávali bod bereme,“ řekl bezprostředně po zápase na tiskové konferenci kouč Mladé Boleslavi.

Náš lodivod David Horejš odkoučoval svůj stý ligový zápas, jaké pocity měl v nedělním utkání s Mladou Boleslaví? „Hrálo se velice slušné ligové utkání, kterému jsme přispěli i my svým výkonem. Ten byl úplně jiný, než v domácím zápase s Bohemians a za to jsem nesmírně rád. Měli jsme velice dobrý vstup do zápasu, byli jsme aktivnější a z toho pramenil i úvodní gól. Po něm jsme se trochu zbytečně zatáhli, domácí si pomohli míči na Škodu. Po vyrovnání jsme zase začali hrát a šli znovu do vedení 1:2. Na hráče jsme apelovali, že nejdeme dál jen bránit, že chceme přidat třetí branku. Vstup do druhé půle nám vyšel, škoda jen, že jsme neproměnili tutovou šanci Sejkem. Nedali jsme to a domácí z následného tlaku vytěžili vyrovnávací branku. V závěru nás ještě podržel Hany (brankář Hanuš), takže asi je ta remíza dnes spravedlivá,“ zhodnotil remízový duel jablonecký lodivod a pokračoval.

„Jsem dnes hlavně spokojený s výkonem, který jsme předvedli. Byly tam totiž věci, na kterých jsme dlouhodobě pracovali. Bod bereme, dá se na něm stavět. Minule nás porazil strach, ten tam dnes nebyl. Od první minuty jsme dobře kombinovali a pomohl nám příchod Tomáše Hübschmana do sestavy, ten přinesl potřebný klid. Stoper Martinec má totiž trhlinu v lýtkovém svalu. Změny celkově hodně pomohly a s výkonem jsem dnes velice spokojený. Jen mě prostě mrzí, že jsme ten zápas nezlomili a neodskočili na 1:3, mužstvu by to ohromně pomohlo. Kluci na tréninku dřou, my musíme mít ten transfer z tréninků do utkání. Kluci se dnes přesvědčili, že takto to půjde. Jediné, co tomu chybí, jsou dva chybějící body,“ zakončil hodnocení Horejš.


Author Jan Bendl
Sdílet článek