Article image

Kapitán Považanec vzal porážku na sebe

Team logo Team logo
FK Jablonec Bohemians 1905
0:3
FORTUNA:LIGA, 1. kolo ne 31. 7. 2022, 16:00
Reportáž

S kapitánskou páskou vedl náš tým v zahajovacím zápase proti Bohemians 1905 záložník Jakub Považanec. Jak viděl nevydařenou jabloneckou premiéru na Střelnici?

Tříbranková domácí porážka je asi velký šok, že?

Nehodnotí se mi to vůbec lehce. Představovali jsme si, že první domácí zápas dopadne úplně jinak. Od začátku zápasu jsme působili nějak nervózně. Za mě jsme hráli až moc jednoduše. Bohemku jsme nepouštěli do nějakých vyložených šancí, ale nějakou nešťastnou tečí jím to tam spadlo. V druhém poločase, když už jsme se dostávali do tlaku, tak po mojí hlouposti dala Bohemka druhý gól a dá se říci, že bylo po zápase.

Z čeho podle tebe pramenila nervozita, o které hovoříš po zápase ty i kouč Horejš?

Chtěli jsme přípravu hodit za hlavu a soustředit se na start nové ligové sezony. Asi jsme nakonec byli nervózní z toho startu, chtěli jsme moc vyhrát, možná až moc. Možná i proto jsme měli svázané nohy a nešlo nám to podle představ.

Byl si u druhé branky Bohemians, která vznikla po vaší chybě s brankářem Hanušem.

Tu porážku i proto beru na sebe, protože po mé chybě už bylo asi hotovo. Byli jsme psychicky dole a nedařilo se nám.

Dalo se tam vůbec něco udělat jinak?

Hlavně jsem to od Hanyho (brankáře Hanuše) nečekal. Ale když už mi to přihrál, měl jsem to vyřešit jinak, třeba to kopnout do autu. Chtěl jsem to nějak uhrát, ale Bohemka na nás byla dost nastoupená a čekala na podobnou chybu. Bohužel, toho využili.

Nevedly se vám ani standardní situace, které jsi častokrát zahrával.

Mohli a měli jsme je řešit líp. Něco jsme si na tréninku připravovali. Na trénincích nám to vycházelo úplně super, ale v zápase to vůbec nešlo. Nevím čím to je, asi tou nervozitou nebo tím, že to byl první zápas. Něco nám svazovalo nohy.

Vysoká domácí porážka na samý úvod ligy je velký problém. Jak z toho nyní ven?

Určitě si ten zápas teď zhodnotíme a řekneme si, co bylo dobře a co špatně. Musíme to poté hodit za hlavu. Příští kolo v Mladé Boleslavi musíme podat diametrálně odlišný výkon než dnes, jestli chceme pomýšlet na nějaký úspěch.


Author Redakce
Sdílet článek