Article image

Liga je tu! Jablonec hostí v neděli Klokany

Team logo Team logo
FK Jablonec Bohemians 1905
0:3
FORTUNA:LIGA, 1. kolo ne 31. 7. 2022, 16:00
Reportáž

Jubilejní 30. ročník samostatné české ligy odstartuje o tomto víkendu. Jablonec si premiéru odbyde na domácím pažitu na Střelnici proti dalšímu zelenobílému celku – Bohemians Praha 1905!

První ligové kolo nového soutěžního ročníku FORTUNA:LIGY přivádí do Jablonce pražské Klokany. Tedy stejného soupeře, s kterým jsme na Střelnici končili i loňský ročník. O ligovou příslušnost museli Pražané v loňské sezoně bojovat až v nevyzpytatelné baráži. Vypjaté zápasy s druholigovou Opavou však zvládli a první ligu u Botiče udrželi.

V nové sezoně se chtějí ve Vršovicích podobným problémům vyhnout, i proto prošel kádr větší redukcí. „Pro novou sezonu jsme se rozhodli více zúžit a zkvalitnit náš tým. Bylo to docela radikální, některým hráčům končily smlouvy, některým jsme ukončili hostování. Jiní tu byli dlouho a nedokázali se prosadit do užšího kádru. Naši odchovanci naopak dostali možnost jít hostovat do druhé ligy. Celkem jsme udělali asi čtrnáct odchodů, což je dost. Snažili jsme se přivést hotové hráče, na které budeme spoléhat. Snad nám to pomůže,“ uvedl před startem nového ročníku sportovní ředitel Bohemians 1905 Držmíšek.

Z Ďolíčku do Boleslavi přestoupil záložník Vaníček, který ještě v loňské sezoně hostoval i v Jablonci. Zajímavá jména ale Pražané do kádru přivedli. Především v podobě středopolařů Adama Jánoše z Ostravy a Martina Hály z Olomouce. Na hostování tým získal ještě ofenzivně laděného Mužíka z Mladé Boleslavi. Jak je se současným složením své kabiny spokojen hlavní kouč Jaroslav Veselý? „Kádr jsme chtěli zredukovat a to se nám povedlo. Máme sice méně hráčů, ale na tréninku vidím větší kvalitu,“ je spokojený kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

Klokanům se v letní pauze a přípravných zápasech dařilo i o poznání lépe než jabloneckým fotbalistům. Z šesti přípravných duelů ani jeden neprohráli, pět vyhráli a remizovali až v závěrečném testu s Příbrami 2:2. „Po interní analýze jsme udělali trochu jinou přípravu, chtěli jsme se vyvarovat zranění z minulých sezon. Z výsledků v přípravě ale nelze vyvozovat žádné závěry. Zápasy sice nevypadaly úplně zle. Vyhrávali jsme, ale moc dobře víme, že to nic neznamená, rozhodnou až mistrovské utkání,“ zůstává nohama na zemi trenér Bohemians.

Oproti tomu náš Jablonec všechny přípravná utkání prohrál, ale měřil síly i z týmy z italské Série A. Ligovou premiéru na jablonecké lavičce si v neděli odbyde náš nový kouč David Horejš. Co od úvodního zápasu a soupeře očekává? „Bohemku jsme měli možnost v létě vidět ve třech zápasech a protože tam moc změn neudělali, očekáváme, že přijedou s něčím podobným, s čím se tu prezentovali v závěru loňské sezony. Trenér Bohemians má k dispozici kompletní kádr a pracuje defacto se stejným mužstvem jako loni. Z šesti přípravných zápasů pět vyhráli a jeden remizovali. Mužstvo kvalitu má. My víme, co od toho zápasu čekat, ale hlavně se musíme koukat na sebe. Každý ligový zápas je těžký, především když jde o první ligová kola, kdy ještě nevíte, co přesně od soupeřů čekat,“ říká před premiérou jablonecký trenér David Horejš.

V neděli na Střelnici čeká oba soupeře jubilejní 40. vzájemný ligový duel. Lepší bilanci z těchto soubojů má náš celek, který ovládl 22 zápasů, 10 duelů vítěze nenašlo a 7 soubojů skončilo výhrou Pražanů. Nejčastějším výsledkem končí zápasy s Klokany konečným skore 2:1, tento výsledek se zrodil hned v devíti případech. V loňské sezoně jsme s týmem od Botiče doma dvakrát remizovali a z Ďolíčku si přivezli výhru 2:1.

Jaká dopadne premiéra pod novým koučem Davidem Horejšem?


Utkání začíná v neděli 31. července od 16 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Černý Dalibor - Podaný Marek, Pečenka Jiří

Delegát: Lhoták Luděk, Vysloužil Petr

VAR: Batík Tomáš

AVAR: Caletka Petr


Author Jan Bendl
Sdílet článek