Article image

Kapitán: Jsem rád, že to dopadlo a máme klid

Team logo Team logo
FC Zlín FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 5. kolo so 14. 5. 2022, 18:00
Reportáž

Neklidnou sezonu, v které se Jablonec vyhnul zrádné baráži až díky bodu v posledním kole ve Zlíně, hodnotil kapitán týmu Tomáš Hübschman.

Co bezprostředně po skončení zápasu teď prožíváte? Je to úleva, radost nebo splnění povinnosti?

Osobně za sebe to vnímám jako úlevu a splnění povinnosti, kterou jsme měli splnit už mnohem dříve. Bohužel, komplikovali jsme si to stále sami a došlo to až do posledního možného zápasu, který jsme nakonec s problémy, ale nakonec zvládli. Jsem rád, že to pro nás takhle nakonec dopadlo a už máme klid.

Svazovala vám hrozba baráže nohy?

Všechno to byla pro nás nová situace, nejen pro mladé, ale i pro některé starší a zkušenější hráče. Prostě jiná situace, než na kterou jsme byli zvyklí poslední čtyři roky. Hráli jsme nahoře, dvakrát jsme byli třetí, dvakrát čtvrtí. Letos to prostě nešlo, problém jsme měli prakticky se vším. Největším problémem bylo vstřílení branek. Chyběla mezihra, dost často to bylo nekoukatelné, čtyři vítězství za sezonu v základní části, vše o gól, to mluví za vše. Dále špatný start do nadstavby. Pak přišel záblesk v nadstavbě, druhé a třetí kolo vítězné, poté zklamání s Bohemkou, kdy jsme to nedokázali udržet.

Bylo těžké se vzpamatovat z toho úterního zápasu, kdy nám definitiva utekla ve třetí minutě nastavení?

Jeli jsme do Zlína, člověk to má v hlavě a trochu to cítí. Ani tady to nebylo nic jednoduchého, soupeř byl zachráněný, hrál v klidu a byl lehkonohej. I když jsme vedli 1:0, myslím si, že ani tu první půli jsme neodehráli dobře. Pro soupeře to bylo dost kruté. Zase jsme měli špatný vstup do druhé půle, i když to Prochy (Procházka) nádherně trefil. Byly tam špatné věci z naší strany, nechci říkat, že to bylo strachem o výsledek. Ale kolikrát jsme to mohli zklidnit. Až závěr jsme odehráli v klidu, dostali jsme se na balon.

Sledovali jste nějak vývoje ostatních zápasů na dalších stadionech?

Abych řekl pravdu, mě zajímal jen náš výsledek. Věděl jsem, že nám bod bude stačit. Ještě jsem neviděl mobil a ostatní výsledky, na to bude dost času cestou v autobuse zpět.

Byla to pro tebe osobně nejtěžší sezona, po mentální stránce?

Absolutně nemám rád toto srovnávání, který titul je lepší, co je horší. Boj o záchranu je samozřejmě horší, než boj o titul. Ten vás baví, jdete si za nějakým cílem. Nikdo si nedává za metu hrát o záchranu a zachraňovat se v posledním možném kole. Tím nechci říct, že by to nebavilo. Ale je to vše náročné na psychiku, v té sezoně je rázem více negativních věcí. Když vyhráváte, tak ty negace neřešíte, něco se i přejde. Při vítězné sérii jdou všechny problémy stranou. Bohužel, když je to opačně, tak jako jsme to měli teď, kdy jsme od února až do května nevyhráli, tak to bylo mnohem složitější. Neřekl bych, že bychom měli nějakou špatnou náladu v kabině, ale bylo špatné nastavení na hřišti. A na tom hřišti to pak bylo mnohem víc cítit, než mimo něj.

Po sezoně ti končí smlouva a ty se vždy rozhoduješ po ní. Tak jaké bude tvé další rozhodnutí v pokračování kariéry?

Bude to stejně. V pondělí se ještě uvidíme, sezonu nějakým stylem ukončíme a uvidíme, co přinesou další dny. Něco v hlavě už mám, dá se říct, že to je furt stejné. Bude záležet na majiteli klubu a na trenérech. A jestli najdeme společnou řeč, tak z toho něco vyjde.


Author Jan Bendl
Sdílet článek