Article image

Jablonec urval bod ve Zlíně a je zachráněný!

Team logo Team logo
FC Zlín FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 5. kolo so 14. 5. 2022, 18:00
Reportáž

Remíza 1:1 v posledním kole nadstavbové části FORTUNA:LIGY ve Zlíně zajistila Jablonci prvoligovou příslušnost a vyhnutí se baráži. Jablonec poslal do vedení v Baťově městě Ikaunieks, vyrovnával Procházka.

S jedinou změnou ve středu zálohy, kde místo Housky nastoupil Kratochvíl, a touhou získat potřebný bod pro definitivu záchrany, vyběhli jablonečtí fotbalisté k poslednímu zápasu nadstavby ve Zlíně.

Fastav už měl záchranu jistou

Bezmála čtvrthodinu se na zlínské Letné čekalo na první šanci, tu si vypracovali domácí, míč stihli i dopravit do naší branky, ale dávno předtím byl mávaný ofsajd. Dál pokračovala nudná podívaná mezi šestnáctkami, bez jakéhokoliv náznaku šancí či příležitosti. Až po půlhodině hry se dostal k rychlému brejku agilní Vukadinović, jenže křížnou střelou těsně minul vzdálenější jabloneckou tyčku! V 35. minutě po domácím rohu podnikl první nebezpečný výpad i Jablonec, Malínský po něm dokázal předat míč volnému Černákovi, ten se zbavil i obránce, jenže jeho střelu mířící na branku stačil vykopnout Kolář! Jablonec to ale dlouho mrzet nemuselo, ve 37. minutě naši hráči dobře napadali, míč získal u rohového praporku Malínský, po Surzynově centru se míč dostal do vápna k Ikaunieksovi, který měl dostatek času si balón zpracovat a vystřelit Jablonci důležité vedení – 0:1! Domácí do poločasu stihli ohrozit brankáře Hanuše už jen po střele Jawoa, s jeho zakončením ale náš gólman neměl větší problémy.

Zápletku dostal zápas hned pět minut po změně stran. Odražený míč před naším vápnem napálil životní ranou domácí kapitán Procházka a jeho zajímavý projektil vymetl jabloneckou šibenici a bylo vyrovnáno na 1:1! Jablonec nevstoupil do druhé půle vůbec dobře, jen o tři minuty později po chybě Zeleného se na Hanuše z úhlu řítil Vukadinović, náš gólman ale skvěle nohou stihl jeho zakončení vykopnout mimo tyče!

V hostujícím vápně se dále dobře uvolnil Kratochvíl, po jeho přihrávce ale na balon jen těsně nedosáhl číhající Kubista. Domácím fanouškům zatrnulo, když brankář Dostál málem přišel o balon při rozehrávce s dotírajícím Ikaunieksem, ale i tuto ošemetnou situaci nakonec strážce domácí branky ustál. Poté následovala další nezáživná část zápasu, v které se na hřišti příliš neudálo. Až do nastavení si žádný z týmů větší šanci už nevypracoval, náš tým dohrál zápas daleko a v bezpečí od naší branky.

Jablonečtí fotbalisté si díky remíze z posledního kola nadstavbové části zajistili prvoligovou příslušnost i pro příští ročník, nakonec při tabulkové rovnosti bodů s Bohemians rozhodlo pravidlo lepšího umístění po základní části.


Author Jan Bendl
Sdílet článek