Article image

Krob: Houkáme tam, musíme se zmobilizovat

Team logo Team logo
FK Jablonec SK Slavia Praha
1:2
FORTUNA:LIGA, 29. kolo ne 17. 4. 2022, 17:00
Reportáž

Ač ortodoxní levák, vstřelil krásný gól pražské Slavii pravačkou. Branka střídajícího Jana Kroba, ale na body pro Jablonec nestačila. Jablonecký obránce po zápase mluvil o rozhodčím, emocích i situaci Jablonce.

Honzo, jak si viděl náš nedělní souboj s aspirantem na titul?

Je to škoda. Myslím si, že jsme dneska měli na to, uhrát se Slavií lepší výsledek, aspoň ten bod. První poločas jsme na ně nastoupili dobře. Věděli jsme, že terén jim nebude příliš nahrávat. Věděli jsme, že je zvládneme napadat, že jim to bude odskakovat. Měli tam jednu poločanci a pak vlastně ten smolný gól, který jsme dostali. Jinak si myslím, že jsme první poločas měli více ze hry. Druhý poločas nás už trochu zatlačili a uklidnil je gól na 2:0. V závěru jsme snížili a mohli jsme to tam dotlačit a vyrovnat, ale Slavia je zkušené mužstvo a zvládla to uhrát o tu jednu branku.

Vstřelil si krásnou branku. Dal už si někdy pravačkou takový gól?

Pravačkou jsem tady dal gól Slovácku, ale to už byla dorážka do prázdné branky. Jsem ortodoxní levák, pravou moc nestřílím. Dá se tedy říci, že to byla náhoda, skákalo mi to a líp to prostě trefit nešlo. Za mě ale vím, že to byla naprostá náhoda. Je to gól pravou nohou, počítá se, ale body bohužel nepřinesl.

Co dnes scházelo k tomu, abychom Slavii vzali body?

Nemůžu si pomoci, ale jsou prostě nějaká pravidla a má se nechat dohrát situace. Podle mě tam bylo vyrovnání na 2:2, jenže rozhodčí pískne nesmyslnej útočnej faul na vápně. První poločas Kudy (Kudela) zakopne na těžkém terénu a Černas (Černák) může jít ze strany sám a zase je to písknuté. Rozhodčí Hocek nám prostě nesedí a nepřeje nám. Nechci si stěžovat na rozhodčí, ale jsou to maličkosti. Slavia si díky tomu udržela vedení a vyhrála. Klidně ty situace mohl nechat dohrát a pak se podívat na video. Furt sem jezdí a říkají nám jaká jsou pravidla. Rozhodčím to nezávidím, mají spoustu pravidel. Ale to, co dneska předvedli a zejména sudí Hocek, je výsměch fotbalu. Nemůžu si pomoct. Slavia si to může uhrát v klidu na hřišti herně, nemají zapotřebí, aby jim trochu pomáhali rozhodčí. Oni to třeba ani nechtějí, třeba to rozhodčí neumí, já nevím. Pravidla jsou daná, my se jimi taky řídíme, tak nevím, proč se nimi neřídí i rozhodčí.

Závěr byl hodně vyhrocený, byly tam emoce a strkanice.

Ležel tam Bah, vedli 2:1, je to chytrost hráčů. Padne tam, pískne se, tak leží. To bychom udělali třeba taky, kdyby to bylo obráceně. Pak se to vyhrotilo, vlítnul tam Marťas (Martinec), protože byl ještě podrážděnej z toho předchozího písknutého faulu, kterej nebyl. Sečte se to pak jedno s druhým. Bylo to u jejich kotle, to tomu asi taky přidalo. Emoce k fotbalu patří. Po konci už je zase všechno v pohodě.

Do zápasu si šel až jako střídající hráč. Vysvětloval ti kouč svůj záměr?

Nebavili jsme se o tom. Trenér se rozhodl pro tuhle sestavu. Nejsem hloupej, asi je jasné, že jestli tam mám já chytat Baha, tak je asi větší šance, že ho bude chytat spíš líp Zelí (Zelený) než já. Ve středu hrajeme znova, trenér vybere další jedenáctku. Teď je úplně jedno, kdo hraje nebo nehraje. My musíme být jako tým.

Situace není na chvostu ligové tabulky vůbec růžová pro naše barvy.

Víme, že jsme ve srabu a potřebujeme získávat body. Zaplaťpánbůh, že je nadstavba, protože tam houkáme, musíme se zmobilizovat a zvládnout to.


Author Jan Bendl
Sdílet článek