Article image

Brankář Jakub Surovčík se připojil k týmu

Slovenský brankář Jakub Surovčík se v pondělí zapojil do přípravy s A týmem Jablonce. Mládežnický reprezentant působil v mládeži Slavie Praha a hostoval v druholigové Vlašimi.

Devatenáctiletý bezmála dva metry vysoký brankář Jakub Surovčík se hned v pondělí připojil k A týmu Petra Rady a pod vedením trenéra brankářů Libora Macháčka doplnil stávající trojici brankářů Jana Hanuše, Vlastimila Hrubého a Tomáše Vajnera. 

"Příchod do Jablonce beru jako velký kariérní posun. Mám tady možnost trénovat s áčkem, čehož si velmi vážím. Je to velká zodpovědnost a zároveň příležitost ukázat mé kvality. Udělám maximum pro to, abych Jablonci splatil důvěru," říká Jakub Surovčík, který hned v pondělí ráno absolvoval první tréninkovou jednotku s novými parťáky. Surovčík tak doplnil stávající zkušené duo Hrubý - Hanuš, kterým velmi dobře sekunduje mladík Vajner. "Na spolupráci se těším moc, protože určitě jako mladý gólman potřebuji získat zkušenosti, které mi právě zkušení kluci mohou předat, jelikož mají za sebou bohaté ligové kariéry," dodává Surovčík, který si připsal několik startů také v mládežnických reprezentačních týmech Slovenska. 

"Jakub absolvuje s A týmem celou přípravu včetně herního soustředění ve Španělsku. Aktuálně se řeší detaily jeho setrvání v Jablonci," říká tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

Profil Jakuba Surovčíka

Pozice: brankář

Narozen: 28. 6. 2002

Noha: levá

Národnost: Slovenská


Author Redakce
Sdílet článek