Article image

Třístý Hübschman: Nebylo to od nás vůbec dobré

Team logo Team logo
FK Jablonec FK Teplice
0:2
FORTUNA:LIGA, 18. kolo ne 12. 12. 2021, 15:00
Reportáž

Náš kapitán Tomáš Hübschman si proti Teplicím připsal 300. ligový zápas v nejvyšší české soutěži. Jenže nejzkušenějšího hráče Radova týmu spíše než jeho jubilejní start, trápí bídné výsledky v ligové soutěži.

Co pro tebe znamená třístý zápas v české nejvyšší soutěži?

Nechci to nějak snižovat. Ale je to pro mě jenom číslo. Určitě bych ho vyměnil za lepší výkon a lepší výsledek.

Nezvládli jsme důležitý zápas ze suterénu tabulky. Co podle tebe hlavně rozhodlo?

Určitě branky. Minimálně ta první, ale měli jsme dostatek času na to zareagovat a něco s tím udělat. Až na nějaké malé výjimky jsme se do nějakých šancí a pološancí ani moc nedostávali. Dá se říci, že postupem času už to bylo od nás hodně křečovité. Nedostali jsme se do žádného souvislejšího tlaku, tak abychom více zaměstnali obranu Teplic, aby udělali nějaké chyby, aby tam byl nějaký tlak a zakončení na bránu. Prostě to od nás dneska vůbec dobré nebylo.

Netěšíte se po náročném programu už na zimní pauzu?

Neřekl bych, že se ten tým těší, až si odpočine. Samozřejmě jsou vidět nějaké problémy a nedorozumění v komunikaci a souhře na hřišti. Úplně nám to nešlape, tak jak roky před tím. Myslím si, že každý z hráčů musí začít sám u sebe. Co vše pro to dělá a co dělal předtím. Musíme se o tom mnohem víc bavit a rozebírat to. Tak abychom „našli“ společnou řeč na hřišti a naše výkony a výsledky byly mnohem lepší, než máme teď poslední dobou.

Tepličtí tvrdili, že rozhodla úvodní branky a poté i těžké terén. Jak si to viděl ty?

S ohledem na to jaké je datum a kde se nacházíme, je jasné, že to hřiště je těžší a měkčí. Ale pro oba je to stejné. Samozřejmě, že kdo dá na tom terénu první gól, má menší výhodu. Snaží se pak ten výsledek bránit a hrát na brejky, nemusí už pak tolik tvořit a dostávat se do kombinace. Teplice toho využily. Zjednodušily to a hrály na brejk. My jsme to pak hráli hrozně složitě a na tom terénu nám spousta věcí nevyšla už v zárodku těch akcí. Ale jen v terénu to nebylo. Měli jsme pak dostatek času, abychom hru zjednodušili a dostali jsme balon do křídelních prostorů, do centrů, do tlaku. Jenže toho tam bylo minimálně.

Tým, který loni střílel tolik branek je najednou nejméně produktivní ze všech prvoligových účastníků. Čím si vysvětluješ naší gólovou potenci?

Určitě to je tím tlačením do koncovky a přímočařejší hrou. Spoustu míčů teď hrajeme dozadu, obehráváme to. Procenta držení míče nemáme až tak špatná, ale chybí nám ty ostré momenty, abychom to dotáhli do nějakého zakončení. Musíme víc zakončovat, my pořád hledáme lépe postaveného hráče a do zakončení se dostáváme někdy jen minimálně. I proto dáváme málo branek.


Author Jan Bendl
Sdílet článek