Article image

Kumuluje se to a opakuje, trápí stav Čvančaru

Team logo Team logo
FK Jablonec FK Pardubice
1:1
FORTUNA:LIGA, 13. kolo ne 31. 10. 2021, 15:00
Reportáž

Po vtipné narážečce s Martinem Doležalem sice vstřelil vytáhlý útočník Tomáš Čvančara svůj čtvrtý gól v ligové sezoně, ale ten znovu na touženou výhru nad trápícími se Pardubicemi nestačil.

Proti Pardubicím jsme nutně potřebovali tři body, ale opět se to nepovedlo, proč?

Zase jsme dostali gól po úplné blbosti a vlastní chyby. Je to stejné jako každý týden, zase si můžeme říkat, že si góly vlastně dáváme sami. Ale bohužel je to asi i pravda, protože si nepamatuju gól, kdy by si soupeř vypracoval nějakou hezkou akci a z ní skóroval.

U naší branky sis pěkně narazil s Martinem Doležalem. Překvapilo tě, že ti přihrávku vrátil vtipně patičkou?

S Martinem něco podobného děláme na tréninku a docela nám to vychází. Jsem rád, že nám to vyšlo i takhle v zápase. Co se týká následné střely, tak jsem si vybral jen stranu kam to trefím, snažil jsem se to dát co nejrazantněji k tyči a spadlo to tam.

Osobně ti více vyhovuje, když jste na hrotu ve dvou, než když jsi tam osamocen?

Mně jo, protože Martin Doležal je výborný útočník, který už má něco za sebou. On na sebe váže ty stopery a mně se pod ním otevírá spousta prostoru, protože tam na mě hraje jen defenzivní záložník. Tím pádem se více zapojuju do mezihry. Osobně mi tedy ten post takové té desítky vyhovuje víc, než když jsem na hrotu sám.

Loni jsme si doma vytvořili takřka nedobytnou tvrz, ale letos jsme na Střelnici body ztratili už po páté. Čím to?

Je to samozřejmě jenom námi, nemůže to být ničím jiným. Je prostě teď období, kdy se nám lepí na paty smůla. Stále jsme velké mužstvo, hrajeme Konferenční ligu, ale takové góly a po takových chybách prostě nemůžeme dostávat. Dneska to bylo zase takové nešťastné, Holase (Tomáše Holíka) to tam trefí, to není ani snad chyba, ale nešťastný gól. Kumuluje se to, je to už po několikáté. Každý ztracený bod bolí a ve finále je jedno, jestli doma nebo venku. Samozřejmě nás to mrzí více doma, kvůli tomu, že se na nás lidi přijdou podívat a zafandit, ale my jim to bohužel zatím moc nevracíme.

Co se v tomto týdnu po debaklu v Plzni. Rozebírali jste si ty situace?

Měli jsme teď trochu volnější týden, kdy jsme se snažili dostat z únavy, která tam určitě byla. Podívali jsme se na všechny obdržené góly. Jak už jsem říkal, bylo to všechno po našich chybách. Nějak už jsme do toho ale víc nešťourali, že bychom se o tom bavili každý den, to ne. Samozřejmě jsme to v hlavách měli, stejně jako trenér. Proto jsme to dnes chtěli odčinit a fanouškům dokázat, že jsme ten Jablonec z loňska. Ale bohužel, je z toho jen remíza a o to víc to mrzí.

Právě proto, neočekával si že půjdeme za vítězstvím s větší vervou a budeme takříkajíc jezdit více po zadku?

To asi musím souhlasit. Asi jsme po té prdeli mohli jezdit víc, těžko říct, nechci nikomu sahat do svědomí. Věřím tomu, že jsme tam každej nechali sto procent.


Author Jan Bendl
Sdílet článek