Article image

Doležal si boj o krále střelců do hlavy nebere

Team logo Team logo
FK Jablonec SK Slavia Praha
1:1
FORTUNA:LIGA, 33. kolo ne 23. 5. 2021, 17:00
Reportáž

Třináctou brankou v sezoně pomohl útočník Martin Doležal k remíze s mistrem. Zároveň se touto brankou dotáhl na třináctigólového parťáka z útoku Ivana Schranze. Zaútočí ještě náš střelec na vedoucího Jana Kuchtu?

Martine, jak jsi viděl náš souboj s mistrovským týmem Slavie Praha?

V začátku zápasu jsme hráli docela ustrašeně. Slavia hodně držela balon a my jsme se nechali zatáhnout. Dostali jsme rychlý gól. Po něm jsme se zvedli a docela rychle jsme stihli vyrovnat. Pak už hra byla vyrovnaná. Nějaké šance tam byly. Slavii jsme do nějaké vyložené šance nepustili, takže si myslím, že remíza je asi spravedlivá.

Vyrovnávajícím gólem si se opět přihlásil kolo před koncem do boje o korunu pro krále střelců. Na vedoucího Kuchtu se 14 góly ti schází jediný přesný zásah.

Pokusím se dát góly ještě v posledním zápase a uvidíme, jestli to bude stačit nebo ne. Snažím se to nějak nevnímat a nedávat si to moc do hlavy.

Vyrovnali jsme po krásné kolmici Považance a tvém gólu. Zakončoval si bodlem?

Ano, bylo to bodlem, čekal jsem, že se brankář roztáhne a posunul jsem to bodlem mezi nohy. Jsem rád, že to tam spadlo a ten gól alespoň k něčemu byl.

Bylo složité nastoupit proti Slavii, která nastoupila v neobvyklé sestavě plné mladých hráčů?

Nemyslím si. Oni mají kádr strašně široký. Hrají i tak furt stejným systémem. Náročnější to bylo z toho pohledu, že oni hodně drží balon a kombinují. My jsme hráli většinu zápasu bez míče, ale protože tam měli nějaké mladší kluky a ti ztráceli balony, tak na to jsme se soustředili a chtěli jsme z toho chodit do brejků. Myslím si, že dnes to bylo kvalitní utkání. Škoda že Jovo (Jovović) neproměnil tu šanci před koncem. Ale bod se Slavií musíme určitě brát.

Po dnešních zápasech předposledního ligového kola je jasné, že skončíme třetí.

Skončit třetí je úspěch! Naháněli jsme ještě Spartu na druhém místě. To, že to nedopadlo, je škoda. Ale promarnili jsme si to sami špatným výkonem v Příbrami. Jsem rád, že jsme dneska zase navázali na dobré výkony z předešlých zápasů. Třetí místo určitě bereme.

Třetím místem jsme si zajistili účast v 3. předkole Evropské ligy. Těšíte se na další evropské boje?

Těšíme. Uvidíme, jakého budeme mít soupeře a na koho se budeme připravovat. Těžké to bude jako vždycky. Musíme se pokusit dostat do skupiny a zabojovat. Je to těžká soutěž. Předkola jsou těžká, hodně bude záležet na tom, jakého soupeře dostaneme.


Author Jan Bendl
Sdílet článek