Article image

Holík jede na EURO, Pleštil náhradníkem

Česká reprezentace do 21 let vstoupí příští týden do úvodní fáze mistrovství Evropy. V českém týmu nechybí stabilní člen Libor Holík a mezi náhradníky se objevil také Dominik Pleštil!

Libor Holík si prošel celou kvalifikací a chyběl jen na jednom srazu kvůli koronaviru. I přesto patří mezi hlavní stavební kameny defenzivy národního týmu Karla Krejčího. „Věřil jsem, že se v konečné nominaci objevím. Celou kvalifikaci jsem jezdil a těším se zase na kluky z nároďáku,“ říká obránce Libor Holík.

Český tým čekají během týdne tři těžké zápasy proti Itálii, Španělsku a domácímu Slovinsku. „Bude to určitě náročné a prostě to tak vyšlo kvůli všemu, co ve světě panuje. Jsem hlavně rád, že EURO U21 vůbec můžeme odehrát. Ty podmínky jsou pro všechny stejné, bude hodně záležet na aktuální formě, jako to je vždycky na těchto turnajích. Bude potřeba rychle a kvalitně regenerovat, ale vždy je o nás v národním týmu dobře postaráno. Věřím, že to zvládneme,“ komentuje rychlý sled zápasů v první fázi mistrovství Evropy do 21 let Holík.

Svěřenci trenéra Karla Krejčího narazí kromě domácího Slovinska také na dvě fotbalové velmoci Itálii a Španělsko. Český tým si však i během kvalifikace dokázal vyšlápnout na papírově silnější týmy, a to hlavně díky dobré partě a velké bojovnosti a oddanosti českých Lvíčat. „Je to tak, mohli jsme se o tom přesvědčit už v kvalifikaci, ale také od nižších kategorií U17 a tak, když jsme byli na EURU. Síla toho jádra týmu tam je a věřím, že to ukážeme na hřišti. Naši soupeři mají obrovskou kvalitu, to všichni vědí, ale kdybychom tomu nevěřili, tak tam ani nemusíme jezdit. Věřím v to, že budeme na hřišti bojovat jako vždycky a podaří se nám to,“ dodává Libor Holík.

Mezi náhradníky národního týmu do 21 let figuruje záložník Dominik Pleštil. „Jsem za to rád, že jsem v širším výběru. Je to určitě velká motivace do další práce v klubu. Věřím, že se tam klukům bude dařit a postoupí, i když to bude hodně těžké. Udělám maximum v Jablonci na hřišti pro to, abych se případně na finálovou část mistrovství Evropy dostal do nominace,“ komentuje své zařazení do širšího kádru národního týmu Dominik Pleštil. Mezi náhradníky je také útočník Tomáš Čvančara, který aktuálně hostuje v Opavě.

V úvodní fázi ME se představí 16 mužstev rozdělených do 4 skupin. Nejlepší dva týmy z každé skupiny si zajistí postup do červnového play off. První zápas odehraje český tým ve středu 24. března od 18 hodin proti Itálii. Další duel se odehraje v sobotu 27. března ve stejný čas proti Slovinsku. Poslední zápas úvodní fáze evropského šampionátu čeká české hráče v úterý 30. března od 21 hodin proti Španělsku. 


Author Martin Bergman
Sdílet článek