Cíl jsme splnili, jásal gólový Štěpánek

FK Jablonec FC Baník Ostrava
1:1
FORTUNA:LIGA, N5 st 8. 7. 2020, 18:00

Svým prvním gólem v jabloneckém dresu přispěl 23letý obránce David Štěpánek k vysněnému postupu do předkol Evropské ligy. Zápas proti Ostravě odehrál na postup krajního obránce.

Dá se říci, že to byl zápas dvou rozdílných poločasů?

Asi určitě. V prvním poločase jsme více drželi balon a měli tam hodně šancí. Podařilo se nám vstřelit gól a to nám hodně pomohlo. Druhou půli jsme chtěli hrát furt stejně, ale Baník už více držel balon, více si nás roztáhl, ale naštěstí jsme to zvládli.

Kdybychom proměnili alespoň polovinu šancí z první půle, nemuselo to být nakonec až takové drama do poslední minuty.

To určitě. Kdybychom dali na 2:0, určitě by to bylo více v klidu. Možná bychom měli pak i další šance a přidali další branky.

Dnes si hrál na kraji obrany. Přesto si i z této pozice dobře vyvezl balon a vystřelil na zadní tyč vedoucí branku. Od tebe bychom čekali spíš gól hlavou.

Musím říct trochu neskromně, že mám dobrou střelu (smích). Věřil jsem si na to. Jsem rád, že mi to tam poprvé padlo.

Radost z posunu na čtvrté místo je veliká.

Určitě. Po restartu ligy se nám herně ani výsledkově nedařilo. Jsme rádi, že jsme to dokopali do poháru. Cíl jsme splnili naplno.