Article image

Zhodnocení podzimu kategorie U13

Naši mladší žáci kategorie U13 mají za sebou pestrý podzim, který nám zhodnotil hlavní trenér Honza Špiroch

V podzimní části máme za sebou soustředění, 78 tréninků, 18 zápasů, 2 turnaje a teambuilding.

Sezónu jsme začali tradičním turnajem North Cup, který pořádá FK Jablonec. Předváděli jsme sympatické výkony. Především mě těší zápasy s Boleslaví a Ústím nad Labem. Dokázali jsme je potrápit, dostali se do vedení, ale nakonec se ukázala kvalita, především ústeckého soupeře, který má velmi dobrý ročník.

Celé léto jsme se na podzimní část připravovali v domácích podmínkách až na 5 dní, ve kterých jsme odcestovali do Studence, kde pro kluky byly připraveny ty nejlepší podmínky. Od personálu, ubytování, jídla a hřiště. Poctivě jsme si zatrénovali, odehráli přípravné utkání. Soustředění jsme si zpestřili výjezdem na Mol Cup Velké Hamry - Varnsdorf (kam jsme jeli podpořit trenéra Albiho který hraje za V. Hamry), ale taky stezkou odvahy, kterou jsme si všichni užili.

V tabulce se momentálně nacházíme na 8 místě. Výsledkově se nám zápasy nedaří díky naší koncovce, herně jsme udělali obrovský posun. Moc se mi líbil zápas s Roudnicí, která je momentálně na 2 místě. Herně jsme soupeře přehráli, hráli jsme krásný fotbal...ale bohužel ta koncovka.

Během sezóny jsme odehráli i kvalifikaci na Ondrášovku. Už tu jsme narazili na kvalitní soupeře. Až na zápas s Varnsdorfem, kde jsme byli ještě uspokojeni z derby proti Liberci, který jsme porazili 2:0 jsme neodehráli špatný turnaj. Na turnaji ale rozhoduje každé zaváhání a na postup nám to nestačilo.

Tréninky si zpestřujeme navštěvováním jabloneckého bazénu, jump arenou, horolezeckou stěnou a florbalem. Hokej už jsme bohužel nestihli, vynahradíme si ho v zimní sezóně.

Na konci sezóny jsme s kluky zašli na týmovou večeři a přespali v Hotel Sportu. Následující den jsme odehráli zápas, který se nám příliš nepovedl, ale dokázali jsme se od něj odpíchnout a dál předváděli pohledný fotbal. V zimě nás čekají soupeři jako jsou ŠK Slovan Bratislava, MFK Karviná, FC Baník Ostrava. Na zápasy se těšíme, je třeba se srovnávat s těmi nejlepšími. Věřím, že nás to zase o krok posune dál. Do druhé půlky sezóny půjdeme s cílem zvýšit odvahu na hřišti, kolikrát jsme až moc "křečovití", zbytečně tak ztrácíme míče a zahazujeme šance. Chyba je náš kamarád a dále budeme poctivě pracovat.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům, realizačnímu týmu a hlavně také rodičům, kteří nám na utkáních tvoří parádní atmosféru.


Author Redakce
Sdílet článek