Jablonský lituje promarněných šancí v úvodu

FK Jablonec FK Teplice
Gambrinus liga, st 5. 5. 2010, 20:00

Jablonec si v utkání s Teplicemi vypracoval v úvodu dvě velké šance a obránce Tomáš Jablonský věří, že pokud by alespoň jednu proměnil, vyhrál by.

Můžete naznačit, s čím jste šli do zápasu?

Jednoznačný cíl bylo vyhrát a je škoda, že se nám to nepodařilo. Šance hlavně v úvodu zápasu dát gól byly.

S Teplicema jste v krátké době hráli již potřetí.

Máte pravdu. Znali jsme je z dvou pohárových utkání a teď jsme proti nim nastoupili i v lize.

Dají se ty zápasy nějak srovnat?

Nedají. V poháru jsme u nich předvedli velmi dobrý výkon a pro domácí zápas jsme si udělali takový náskok, který jsme chtěli udržet. Navíc se v obou pohárových utkáních hrál otevřený fotbal a dnešní ligový zápas byl úplně něco jiného.

Přesto jsme dnes viděli také otevřené a zajímavé utkání. Souhlasíte?

Určitě. Obě mužstva chtěla vyhrát. Bod nic neřeší, i když na druhé straně máme o jeden víc.

Asi by vám hodně pomohlo proměnit jednu ze dvou superšancí hned v úvodu.

Naprosto souhlasím. Takový gól pomůže každému mužstvu pomoct. Utkání by se vyvíjelo asi jinak.

Zdálo se mi, jakobyste po těch zahozených šancích trošku znervozněli.

To bych neřekl. Stále jsme měli převahu, bohužel gól nepřicházel. I v začátku druhé půle měl David Lafata obrovskou příležitost, bohužel nedal.

Řekl jste, že bod nic neřeší. Takže zklamání?

Stále máme bod náskoku, ale nadále to bude těžké jak pro ně, tak i pro nás. A zklamání? Doma máme vyhrávat, takže ano.

V sobotu zajíždíme na hřiště Slavie a po tom, co jsme je vyřadili z poháru nás čeká asi hodně nepříjemný zápas.

Souhlasím. Však už mi kluci ze Slavie volali, že se na nás připravují a že ligový zápas berou jako odvetu za vyřazení v poháru. Proto do utkání musíme dát všechno. Před posledním zápasem doma nás čeká trénink a týdenní rehabilitace. To je dost dlouhá doba, abychom se dali dopořádku za týden doma porazili i Budějovice.

V Ostravě v zápase se Spartou utkání skvěle řídila rozhodčí Damková. Přál byste si ji na Slavii?

Neberu ji jako ženu, ale jako výbornou rozhodčí a ten zápas zvládla skvěle. Určitě bych to přivítal. Ale na druhé straně máme dost dobrých rozhodčích, kteří zápas se Slávií zvládnou také.

Author Jiří Šálek