Zklamaný z pohárového vyřazení byl ve středu navečer jablonecký kapitán Nemanja Tekijaški. Nejen jeho trápila těsná porážka s Baníkem Ostrava.
Loučíme se s účinkováním v MOL Cupu. Mezi nejlepší čtyři se nám postoupit nepodařilo, kde hledat příčiny?
Řekl bych, že dneska to bylo hlavně o tom, že jsme nedali gól. Dostávali jsme se do šancí, něco jsme si vytvořili. Díval jsem se na statistiky, měli jsme patnáct střel, z toho čtyři na bránu. Je to těžké na takovým terénu. Nechci se vymlouvat, ale fakt to není jednoduchý – vystřelíš a balón ti hned někam odskočí.
Máme teď v poslední době trošku problém s koncovkou, bohužel. Ale snad to v dalších zápasech zlomíme. Každopádně bych chtěl poděkovat fanouškům, cítili jsme jejich energii. Nemyslím si, že jsme si dneska zasloužili prohrát. Jsme z toho teď zklamaní, ale pozitivní je, že už za čtyři dny máme další zápas a jdeme dál.
O víkendu jsme hráli na špatném hřišti také v Teplicích. Jsou ty hřiště vůbec srovnat?
No, asi to vypadalo trochu líp než v Teplicích, ale podle mě je to stejné. Vždycky v té poslední chvíli balón někde poskočí, nedáš to přesně, nevíš, kam to vystřelíš. Nechtěl bych být útočníkem na takovém hřišti. Nevíš, co od toho čekat. Je to prostě těžké. Měli jsme tam pár střel, co skončily úplně mimo nebo na tribunu.
Udělal jsi ten faul, po kterém hosté krásnou střelou rozhodli. Ale nad tím verdiktem rozhodčího jsi se poměrně podivoval.
Nejprve jsem myslel, že píská nebezpečnou hru. Vím, že jsem hrál balon, ale kolíkama jsem tam šel. Rozhodčí mi říkal, že jsem spoluhráče trefil. Ale hezký gól tam padl, to uznávám. Gratuluju tomu, kdo ho dal.
Vypadli jsme a teď už nám zbývá jen se soustředit na udržení páté pozice v lize.
Budeme se soustředit na ligu. Ale i před tímhle zápasem jsme cítili šanci, že v poháru můžeme jít daleko. Hrajeme dobrý fotbal, většina týmů má proti nám problém, ale dneska to bohužel nevyšlo. Lhal bych kdybych řekl, že nejsme zklamaní. Musíme se dát co nejrychleji dohromady a zaměřit se na ligu. Bojujeme o páté místo, což je pořád hodně důležité.
Ještě nedávno jsme byli v zápasech hodně produktivní. Teď nám ale zakončení vázne. Kde vidíš největší problém?
Souhlasím s tím, co říká trenér. Je to v terénech. Celé jaro máme problém proměňovat šance. Ať už to bylo se Sigmou, dneska, v Teplicích… Dostáváme se do šancí, ale nepadá to tam. Největší problém je ten terén tady na severu. Je fakt těžké dát gól, když balón poskakuje a odskakuje. Ale jinak hrajeme dobře, vytváříme si šance, nepouštíme soupeře moc do hry.
Nevzpomínám si, že by Baník měl nějakou vyloženou šanci. My jsme je do ničeho moc nepustili. Bohužel jsme to nebyli schopni rozhodnout my. Dneska to prostě nevyšlo.