Article image

Rezerva přišla o bod v Teplicích až v nastavení

Team logo Team logo
FK Teplice FK Jablonec
4:2
FORTUNA ČFL B, 27. kolo pá 17. 5. 2024, 17:00
Reportáž

Rezerva FK Jablonec padla na pažitu v Dubí proti rezervnímu týmu FK Teplice. Domácí fotbalisté rozhodli o svém vítězství 4:2 až dvěma góly v 90. a 92. minutě.

Tepličtí se pohybují ve spodních vodách třetiligové tabulky a pro jistotu setrvání v soutěži museli v zápase s Jabloncem získat tři body. Jablonečtí tušili, že je v lázeňském kraji nečeká nic jednoduchého. Což se potvrdilo hned od začátku zápasu. Tepličtí byli rychlí, důrazní a na balonu měli kvalitu.

Přesto naši hráči odehráli zápas na vysoké úrovni. Jablonec dvakrát v Dubí vedl po krásných gólech Nykrína. Jenže ani to nestačilo nakonec na bodový zisk z tohoto zápasu. Na úvodní trefu z 5. minuty stihli domácí zareagovat vyrovnáním Kapura na 1:1. Když Nykrín v 51. minutě znovu strhl vedení na jabloneckou stranu, srovnal v 67. minutě na 2:2 Vachoušek!

Jenže Jablonečtí zpackali samotný závěr zápasu a jeho nastavení. V 90. minutě dal na 3:2 pro domácí svou druhou brankou v zápase Kapur a v druhé minutě nastavení přidal branku na konečných 4:2 Procházka.

Z realizačního týmu naší rezervy konečnou porážku hodnotil Robert Samko. „Bohužel jsme nezvládli konec utkání, což nás mrzí. Bylo to ale i nezkušenosti. Trenér Vomáčka k hráčům promluvil hned po utkání, pochválil je, ale zároveň jim vyčinil, ze závěr zápasu se musí zvládnout jinak.“

Jablonečtí fotbalisté zůstávají v klidném středu tabulky na deváté pozici, ale v posledních třech duelech sezony je čekají těžcí soupeři. V sobotu doma přivítáme vedoucí Velvary, pak nás čeká regionální derby v Přepeřích a na závěr doma druhý tým tabulky Zápy.

FK Teplice B – FK Jablonec B 4:2 (1:1)

Branky: 35. a 90. Kapur, 67. Vachoušek, 92. Procházka - 5. a 51. Nykrín

Sestava FK Jablonec B: Reiner – Malý, Karban, Vošahlík, Hušek – Nykrín, T. Kubín, Svoboda (78. Velich), Diviš (85. Čada) – Kubát, Breda


Author Jan Bendl
Sdílet článek