Article image

Alexis: Vilda Fendrich nám hodně pomohl. A díky patří i fanouškům

Alexis Alegue se proti Bohemians Praha 1905 prosadil hned ve 2. minutě zápasu po asistenci Matěje Polidara. Jablonec si nakonec odvezl důležitý bod z Ďolíčku a přiblížil se tak konečné definitivě vyhnutí se bojů o setrvání v lize, což může Jablonec stvrdit čtvrtečním zápasem s Pardubicemi.

Máme za sebou druhý zápas ve skupině o záchranu proti Bohemians Praha 1905 a skončil remízou 1:1. Vstřelil jsi svůj druhý gól v sezóně, tak přišel podle tebe v pravý čas?

Vím, že jsem ofenzivní hráč a musím dávat góly a mít asistence. Sezóna je pro mě náročná, stejně tak pro celý tým. Vyhrávali jsme, něco remizovali a prohrávali. Bylo to nahoru dolů. Ale teď v téhle fázi nezáleží, jestli dám gól já nebo jiný hráč. Důležité jsou body týmu. Teď jsme remizovali a je to důležitý bod pro tým a postavení v tabulce. Další zápas hrajeme doma a budeme chtít získat ještě lepší výsledek.

Když teď doma ve čtvrtek vyhrajeme, bez ohledu na ostatní výsledky, budeme mít jistotu klidného konce sezóny a definitivně se vyhneme i možné účasti v baráži. Je to náš hlavní cíl pro čtvrteční zápas s Pardubicemi?

Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Chceme bojovat a být nastavení na vítězství. Hrajeme doma a samozřejmě je tenhle zápas pro nás důležitý, pro tým a celou sezónu. Budeme zase tvrdě makat v tréninku, abychom v zápase byli dobře připravení a získali vítězství.

V zápase proti Bohemians jsi vstřelil gól už ve 2. minutě zápasu po pěkné akci. Bylo to pak hodně složité udržet dlouho čisté konto proti Bohemians?

Byl to takový klasický průběh, protože oni hráli doma, měli v zádech fanoušky a hnali je dopředu. Myslím, že jsme to měli dobře rozehrané, dali jsme první gól a vypadalo to pro nás dobře. Museli jsme víc bránit, dařilo se nám to, Vilda Fendrich nám taky hodně pomohl. Na konci je škoda, že jsme inkasovali, ale v domácím zápase musíme mít velké nasazení a získat tři body.

Na zápas proti Bohemians nás přijelo podpořit dost našich fanoušků. Bylo to pro vás taky důležité, že jste cítili jejich podporu v zápase?

Určitě je to důležité. Potřebujeme jejich pomoc a byli tady a dělali maximum. Po zápase jsme jim byli poděkovat, protože nás tlačili k tomu, abychom zápas zvládli. A myslím, že se nám to povedlo. Je dobré, když za námi jedou fanoušci na venkovní zápas. Další zápas je také důležitý a doufám, že přijde hodně fanoušků, aby nás dotlačili k vítězství.


Author Redakce
Sdílet článek