Neproměněná penalta stála U19 dva body

Neproměněná penalta v nastaveném čase připravila jablonecký starší dorost o dva body v utkání 27. kola České ligy s Admirou Praha. V první půli šel Jablonec do vedení, ale domácím se podařilo srovnat a ve druhém poločase díky chybě Admira dokonce skóre otočila. Snaha jabloneckých pak vedla k zaslouženému vyrovnání. Bohužel v závěru možnost strhnout výhru na svou stranu hosté nevyužili.

Už ve 2. minutě Weraniho rána zleva z dálky proletěla těsně za zadní tyč mimo. V 8. minutě po závaru před domácí brankou si do vlastní branky srazil míč Kapek – 0:1. Ve 24. minutě pronikl Mareš zleva do vápna a střelou po zemi přesně k levé tyči skóre zápasu srovnal. V 28. minutě domácí gólman jen vyrazil na roh prudkou střelu Novotného. Ve 33. minutě po trestném kopu Kubína dosáhl Jablonec gólu, ale ten pro faul na gólmana uznán nebyl. V 51. minutě domácí Kořínek jen těsně přestřelil branku po centru spoluhráče z pravé strany. V 53. minutě domácí brankář uspěl při prudké střele Weraniho stejně jako v prvním poločase při ráně Novotného – byl z toho jen roh. V 55. minutě domácí využili chyby u levé postranní čáry a s míčem na noze pronikl do vápna Smrček a střelou po zemi k zadní tyči poslal svůj tým do vedení. Za dvě minuty Werani prudkou střelou domácího gólmana nepřekonal. V 65. minutě našel Čada zprava na středu Novotného, jehož ránu brankář zase jen odrazil na roh. V 67. minutě vyslal Vopat zleva oblouk na domácí branku a míč do ní zapadl přesně do levého růžku a bylo srovnáno. V nepřehlédnutelné snaze jabloneckých hráčů strhnout vítězství na svou stranu se v 82. minutě podařil únik domácího Smrčka, který však Burešovu branku přestřelil. V 91. minutě byl ve vápně sražen Malý a nařízený pokutový kop Kubínovi brankář vyrazil. I přesto přišla vzápětí další možnost za ruku domácího hráče. Střela Kubína z následného trestného kopu branku těsně přeletěla zeď, ale bohužel i branku.

FA Jablonec U19 - FK Admira Praha 2:2 (1:1)

Sestava U19: Kotlín – Špringl, Svatý K., Bjaček, Werani – Novotný – Čada, Kubín M., Vopat, Melka – Malý

Branky: 8. vlastní Kapek. 67.Vopat

ŽK: 52.Bjaček, 55.Špringl