Starší dorost zvítězil v obou přípravných zápasech!

Starší dorost U19 FA Jablonec sehrál v týdnu dvě přípravná utkání s polskými soupeři. V úterý doma s Wroclaví a v sobotu v Zelené Hoře. V obou zápasech jablonečtí uspěli.

FA Jablonec U19 – Wroclav 2:1 (1:1)

Po nerozhodném poločase Jablonec, kdy za domácí skóroval Matěj Kubín, rozhodl o jejich výhře Matoušek.

Sestava FA Jablonec U19: Bureš (46.Špís) – Špringl, Svatý M. (65.Holý), Voldán (46.Klucký), Svatý K. - Novotný – Čada (46.Finnimore), Kubín, Vopat, Melka (46.Matoušek) – Malý (46.Sirůček L.)

Zielona Góra – FA Jablonec U19 0:1 (0:1)

Ve velké nafukovací hale začali jablonečtí náporem, z kterého se jim ale nepodařilo skórovat. Poté se hra srovnala a domácí se dostávali k brance hostů. Skóre zápasu ale otevřel v 14. minutě Horňáček střelou po zemi zprava k zadní tyči po přesné přihrávce Čady. Byla to však jediná branka zápasu přesto, že šance byly na obou stranách. Jablonec v závěru zápasu odolal velkému náporu domácích díky obětavostí hráčů a zákrokům gólmana.

Sestava FA Jablonec U19: Špís (46.Lukeš) – Špringl, Svatý M., Svatý K., Duštíra – Nguyen – Čada, Koňák, Horňáček, Matoušek – Malý

Střídali: Finnomore, Klucký, Holý, Svoboda, Samodeyko

Branka FA Jablonec U19: 14.Horňáček