Útočník Kanakimana novou posilou Jablonce!

Jablonec v průběhu zimní přípravy získal útočníka z MFK Vyškov, který v sezóně 2022/2023 nastřílel 14 branek ve F:NL. Bienvenue Kanakimana podepsal na severu Čech víceletý kontrakt.

Bienvenue Kanakimana, kterému se přezdívá Benny, je rodákem z Burundi a do Vyškova přestoupil již v roce 2019. Prošel si několik hostování v USA, Rakousku a Číně. Nejlepší sezónu v Česku měl tu minulou, kdy ve 29 zápasech nastřílel tento křídelní hráč 14 branek. V téže sezóně naskočil také do dvou barážových zápasů o postup do FORTUNA:LIGY.

Nyní bude čtyřiadvacetiletý reprezentant Burudni, který má již několik startů v národním A týmu, bojovat v české nejvyšší soutěži. Poprvé jej fanoušci uvidí v sobotním přípravném utkání proti Velkým Hamrům na hřišti v Desné.

Author Redakce