Cenný gól Davida Štěpánka po třech letech

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 14. kolo so 4. 11. 2023, 15:00

Obránce David Štěpánek vstřelil proti Olomouci svůj druhý ligový gól a výrazně přispěl k remíze 1:1. Navíc se v lize trefil po více jak třech letech. Tehdy v červenci 2020 to bylo doma proti Baníku, Štěpánek se prosadil také v úvodu duelu a zápas skončil také remízou 1:1.

Trefil ses v situaci, kdy míč brankáři vypadl. S tím se těžko počítá dopředu, ale byl jsi nějak připravený na takovou možnost?

Ne, to asi nebyl. Ale měli jsme připravenou standardku, nevyšla nám na sto procent, ale hostující gólman nám trochu pomohl, že to takhle vypadlo a já už pak střílel do prázdné brány.

Jakub Martinec opět nastoupil vysoko v sestavě a jeho centimetry se ukázaly jako platné v této situaci.

Je to tak. Už minulý zápas hrál v Ostravě na hrotu a je tam samozřejmě od toho, aby hlavy vyhrával.

Před víkendem tady hodně pršelo, tak jak na tom bylo hřiště?

Někomu to trochu klouzalo, ale terén byl připravený výborně. Hřiště je rovný, jezdilo to dobře, takže si myslím, že si nemáme na co stěžovat. V pátek jsme byli na hlavním hřišti chvíli trénovat, bylo to hodně mokrý, ale dneska to bylo perfektně připravený. Dneska mi to uklouzlo jednou, to se přiznám, ale bylo to pro oba stejný. Hřiště je super.

Po zápase byly oba týmy nějak bez emocí, spíš to vypadalo na zklamání obou stran.

Samozřejmě jsem taky trochu zklamaný z remízy. V první půli byla lepší Olomouc, hosté měli více ze hry. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a myslím, že nám to fungovalo líp. Hosty jsme nepouštěli do kombinace, ale v poslední vteřině měli stoprocentní šanci, takže můžeme být za bod asi rádi.

Alespoň bodem jsme potvrdili výhru v Ostravě, kde se to moc nečekalo.

Chtěli jsme to samozřejmě potvrdit za tři body, ale jak jsem říkal, po průběhu zápasu musíme brát i ten bod.

Na gól jsi čekal hodně dlouho, tak jaké to bylo, když to tam konečně padlo?

Jsem za to hrozně rád, bylo to dlouhé čekání. Jsem rád, že jsem dneska mohl alespoň takhle pomoct k bodu.

Tohle byl tvůj druhý ligový gól. Jak sis to užil, protože tvůj první byl za covidu a hrálo se bez diváků.

To už si ani nepamatuju, kdy byl ten první. Myslím, že tady bylo jen pár lidí, takže dneska to bylo lepší, když jsou fanoušci na stadionu.

V pátek podepsal se Sigmou smlouvu Filip Novák. Bylo to v kabině téma, jestli nepůjde do hry?

Trošku jsme to řešili, ale mysleli jsme si, že ještě nenastoupí. Takže tenhle tip nám vyšel.

Nastupuješ teď pravidelně, tak doufáš, že jsou pryč ty roky, kdy jsi byl často zraněný?

Musím to zaklepat, ale doufám v to. Cítím se teď výborně a trenér mi dává důvěru, za to jsem rád a doufám, že to bude pokračovat.

Do Jablonce jsi přišel jako defenzivní hráč, ale hodně podporuješ i útok, hodně centruješ. Je to pro tebe nová role?

Sice jsem přišel jako stoper, ale už za trenéra Rady jsem šel na pravého beka, to jsme měli formu, skončili jsme třetí a tam to fungovalo. Takže trenéři to berou asi tak, že můžu být tam i tam. Je to sice víc běhání, ale víc se útočí, to mě samozřejmě taky baví. Jsem za to rád.

V poslední vteřině jsme málem přišli o výsledek při velké šanci Olomouce. Jak se to může v závěru stát po dlouhém nákopu?

Na to se mě radši neptejte, já to vůbec nechápu, jak tam můžeme udělat takový kiks, kdy se špatně zajistíme. Nechápu to taky.

Viděl jsi už míč v síti nebo jsi věřil Tekijaškimu, že to stihne?

Hany měl naštěstí zákrok, tak to zbrzdil, Teki byl rozběhnutý, tak jsem věřil, že to zastaví.

Jaká je komunikace na hřišti s cizinci Tekijaškim a Hurtadem?

Teki umí dobře česky, ten rozumí v pohodě. S Hurtym je to trochu těžší, ale poslední dobou se učí víc a víc, takže je to lepší než to bylo na začátku.

Author Redakce