Ikaunieksovi udělali radost alespoň lotyšští hokejisté

FK Jablonec FK Teplice
FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 5. kolo ne 28. 5. 2023, 17:00

Lotyšský útočník Jablonce Davis Ikaunieks se v letošní sezoně gólově neprosadil. Proti Teplicím rozezvonil jen tyč. Přesto mohl mít po závěrečném zápase alespoň nějakou radost, jeho národní hokejový tým slaví historický úspěch, když jako outsider získal bronzové medaile na Mistrovství světa.

Jak hořký konec je závěrečný nepovedený zápas s Teplicemi?

Není to příjemné. Prohráli jsme poslední zápas sezony. Druhý poločas jsme měli nějaké šance, já sám jsem trefil tyčku. Možná kdybychom snížili, tak se to dalo ještě zdramatizovat. Ale Teplice měly také šance. Končit takhle sezonu a ještě doma, to není příjemné.

Byl rozhodující brzký gól v začátku druhého poločasu?

Asi jo. Ale stále jsme měli nějakých čtyřicet minut na otočení. Mrzí to.

Víš o tom, že tvůj národní tým Lotyšska má čerstvé medaile na MS v hokeji?

Vím, že vyhráli! Ale viděl jsem jen úvodní třetinu. Pak už jsem se soustředil na zápas s Teplicemi. Je to pro mě dnes jediná radost, když už nám nevyšel zápas na Střelnici.

O výhře jsi se tedy dozvěděl až po zápase?

Ne ještě před ním.

Jak velký úspěch je to pro Lotyše?

Obrovský! Myslím si, že lidé budou čekat na přílet týmu na letišti. Klidně to odhaduji na deset až dvacet tisíc fanoušků našich hokejistů.

Prý se osobně s hodně hráči hokejového týmu Lotyšska znáš. Budeš jim psát a gratulovat?

Asi napíšu. Teď letím domů, určitě napíšu, s některými asi i promluvím.

Co tebe teď osobně čeká?

Teď jedu na repre a pak začíná příprava v Jablonci. Uvidím co a jak.

Jak hodnotíš svou sezonu, protože jsi toho příliš nenahrál.

Asi s mínusem. Moc jsem toho neodehrál. Musím poctivě trénovat a čekat, že dostanu víc šancí.

Jablonec končí až na třinácté příčce, těsně za barážovými pozicemi.

Myslím si, že jsme měli hrát prostřední skupinu a těmto starostem se vyhnout.

Druhý rok jsme se plácali ve skupině o záchranu, kde je podle tebe problém Jablonce?

Přeci jen letos přišel nový kouč, chtěl po nás úplně něco jiného než trenér Rada. Chtělo to čas. Nedokážu říct, kde přesně je problém toho, proč jsme skončili až na třinácté pozici. Asi se musíte zeptat spíš trenéra, jestli to dokáže pojmenovat.