0
1

58’
Martin Doležal

O tom že postavení v tabulce nehraje v derby žádnou roli se jablonečtí fotbalisté v Liberci přesvědčili hned v úvodu utkání. Domácí borci byli daleko důraznější a jejich rychlonozí útočníci dělali jabloneckým bekům hodně velké starosti. Hned ve druhé minutě Delarge unikl Novákovi a jeho pobídku před branku nevyužil Šural.

O tři minuty později vystřelil velmi nebezpečně z přímého kopu Pavelka a týž hráč měl gól na noze ve 14.minutě, když po centru z pravé strany orazítkoval tyč jablonecké branky. O brankovou konstrukci zazvonil také Delarge o čtyři minuty později.

Jablonec se ve finální fázi nedokázal vůbec prosadit a jedinou šanci za první poločas mu svou hrubou připravil stoper Pokorný, ale Doležal z vyložené pozice vystřelil ukvapeně nad!

Závěr poločasu pak patřil opět domácímu Liberci. Ve 44.minutě Pavelkovi míč prostrčil do tutovky Delarge, ale jablonecký stoper Kysela jeho dvě gólové střely zablokoval.

Druhý poločas začal Jablonec lépe kombinovat a výsledkem byla nečekaná střela Kopice z 53.minuty, která skončila na tyči liberecké branky. O čtyři minuty později se to již jabloneckým povedlo. Osmý roh poslal Pospíšil na hlavu Pernici, který jej prodloužil na Doležala a ten míč doklepl do prázdné branky – 0:1!

Ani po té nedokázali hráči Slovanu navázat na výkon z prvního poločasu a BAUMIT si tak s přehledem hlídal jednobrankové vedení, které mohl i z několika brejkových situací navýšit, avšak finální řešení nebylo optimální.

V nastaveném čase se přece jen podařilo Slovanu alespoň jednou vystřelit směrem na jabloneckou branku, když se do míče pohotově opřel Hadaščok a míč skončil těsně mimo.
Kouzlo libereckého stadionu tak skončilo a trofej pro krále Podještědí se stěhuje do Jablonce.