Střelnice Pohár FAČR, SF2

1
0

FK Mladá Boleslav

Jablonečtí fotbalisté si po šesté v klubové historii zahrají samotné finále domácí pohárové soutěže. V odvetě letošního semifinále Poháru FAČR porazili Mladou Boleslav 1:0 a po vítězství 2:1 v Boleslavi postupují do finále!

Jablonec ve snaze probojovat se do finále pohárové soutěže postavil až na jednu jedinou změnu totožnou sestavu z víkendového ligového zápasu. Ve středu zálohy nahradil Greguše Rossi. BAUMIT vědom si vedení 2:1 z prvního zápasu začal i na domácí půdě poměrně aktivně. Už v první minutě rozvlnil síť za zády boleslavského gólmana Doležal, jenže rozhodčí si všiml jeho předchozího zpracování rukou! Poté pálil přesně přízemní střelou k tyči Pospíšil, ale Šeda v boleslavské brance byl u tyče včas.Hosté měli dobrou příležitost po zakončení Skaláka, jeho pokus ale Hrubý vyrazil na roh. Jablonec byl před brankou Středočechů častěji a byl nebezpečnější v zakončení. Romerův centr hlavičkoval Doležal vedle tyče. Po půlhodině hry pálil Doležal po rohovém kopu a Šeda míč stačil vyrazit na další roh. Z něj byl Jablonec brance nejblíže, Novák se s míčem otočil ve vápně a trefil tyč boleslavské svatyně! Ve 36. minutě Doležal vyslal do šance Mingazova, ten ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl! Hosté zahrozili v samotném závěru první půle, po rohovém kopu netrefili dobrý balon na zadní tyči ani Šisler, ani Wágner.

Hned po rozehrání druhé části poločasu sebral míč Navrátilovi Doležal, jablonecký útočník šikovně ve vápně zasekl, ale svou ideální šanci k zakončení nakonec stejně prováhal. V 55. minutě čelil jablonecký gólman hned dvěma nebezpečným hlavičkám Sčuka a Ďuriše, obě ale dokázal parádními zákroky strážce naší branky vytěsnit na rohové kopy! Boleslav byla v úvodu druhé půle více na míči a hostujícího gólmana vyděsila až povedená střela Kopice z dálky, která prosvištěla nad břevnem. Hra nabírala v poslední dvacetiminutovce na spádu. Po rychlém brejku se dostal k zakončení Jablonce dokonce obránce Beneš, Šedovi tvrdou střelou vyprášil dostatečně rukavice. Štohanzlův pozdrav do středu branky si zase v klidu pohlídal Hrubý. Boleslav v závěru zápasu riskovala, v 81. minutě vystihl rozehrávku Navrátila Pospíšil, utíkal sám na brankáře, ale rozezvonil jen tyč boleslavské branky!

Závěr zápasu se rychle blížil ke konci, Jablonci se přeci jen povedlo skórovat. V probíhající 90. minutě využil rychlý brejk do otevřené obrany Boleslavi střídající Ján Greguš! Jablonečtí si tak vybojovali účast ve finále tuzemského poháru, což po zápase náležitě oslavovali s diváky na jablonecké Střelnici.